Jak zrobić selfie na weselu?

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto był na weselu i nie miał ochoty na zrobienie sobie pamiątkowego selfie. Ba! A jeśli uda się zrobić zdjęcie z Młodą Parą, to już jest podwójnie premiowane. 3 wskazówki od Mówię o ślubie, jak zrobić dobre selfie na weselu.

Co to znaczy selfie?

Selfie, to określenie na zdjęcie wykonywane w formie autoportretu, podczas trzymania telefon lub aparat skierowany obiektywem do nas. Często wykorzystujemy tutaj zasięg własnej ręki lub dodatkowego tzw. selfie stick.

3 wskazówki- jak zrobić selfie?

  1. Wykorzystaj światło – Najkorzystniej wyjdziemy, gdy sylwetką skierujemy się w stronę światła. Gdy jesteśmy na zewnątrz, to najskuteczniej gdy słońce będzie przed naszymi oczami. Wyciągnij rękę z telefonem i skieruj ją w jego stronę. Promienie naturalnie doświetlną naszą twarz. Kiedy stoisz do niego plecami, tzw. ekspozycja zostanie automatycznie zmniejszona i cała sylwetka będzie ciemniejsza, ponieważ aparat będzie szukał balansu pomiędzy widocznym w kadrze słońcem, a naszą twarzą. Gdy znajdujesz się w pomieszczeniu, to identyczną zasadę stosujemy z oknem- twarz powinieneś_naś skierować w jego stronę, tak by promienie zza okna korzystnie Cię doświetliły.

  1. Samowyzwalacz – Pewnie wiele razy spotkałeś_aś się z sytuacją, gdy trzymasz telefon, już jesteś gotoway_a na selfie, a Twój kciuk, który ma pstryknąć zdjęcie zaczyna ślepo szukać przycisku, który je zrobi? Niektóre telefony mają bardziej przyjazne ekrany. Pozostałe smartfony mogą być niekomfortowe do tego typu zdjęć. Bardzo dobrą zasadą, tak jak w przypadku fotobudki na weselu jest możliwość odliczenia “x” sekund, po czym automatycznie zostanie wykonane zdjęcie.

  1. Perspektywa – Dobry kadr może zdziałać cuda. Często stosuje się w przypadku selfie robienie zdjęć z delikatnego kąta. Wyobraż sobie telefon, który trzymasz na wysokości Twojego czoła. Taki kąt obiektywu sprawia, że optycznie wyszczupla się sylwetka i dodatkowo będziesz mogł_a zmieścić kilka osób robiąc selfie grupowe.

Jak dobrze pozować?

O pozowaniu do selfie można pisać wiele, ale najskuteczniej będzie gdy zobaczysz kilka inspiracji:

Czy fotobudka zastapi selfie?

Kiedy robisz selfie nie jesteś ograniczona przestrzenią, którą zazwyczaj określa fotobudka. Fotobudka z kolei jest atrakcją, która jest urozmaicona ogromną ilością gadżetów, które mogą wykorzystać goście weselni w trakcie robienia sobie w niej zdjęcia. Ciekawym rozwiązaniem może być połączenie obu tych możliwości i przeniesienia jej do cyfrowej rzeczywistości – coś na wzór filtrów na instagram story.


Przyszłość atrakcji dla gości weselnych pozostawia wiele możliwości. Ciekawym rozwiązaniem jest Photobox od Happywed. O co chodzi w nim chodzi? To kompaktowe urządzenie daje Ci możliwość zrobienia zdjęcia bez selfie sticka. Sterowany jest przez telefon. Gadżety są higieniczne, bo są w formie online i do wyboru z multimedialnej galerii. Oczywiście do tego możecie uatrakcyjniać i poprawiać fotografie licznymi filtrami i tłami, przed finalną publikacją. Takich funkcji jeszcze nie ma Twój telefon. Jak się podoba koncepcja? Bądź czujny_a, niebawem bedzie dostępna!

A na koniec… Darmowy organizer ślubny do pobrania, który pomoże Ci rozplanować wszystkie etapy – od przygotowań, aż po dzień ślubu.

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email