muzyka na weselu

Muzyka na weselu. Hit czy kit?

Wszyscy wiemy, że to czy muzyka na weselu będzie się komuś podobać to rzecz gustu. Jedni nie wyobrażają sobie zabawy bez disco polo, drudzy są wręcz zdegustowani takimi dźwiękami. Coraz częściej Młode Pary decydują się na całkowity zakaz “puszczania” utworów disco polo przez oprawę muzyczną, czym dosłownie igrają z zadowoleniem swoich gości. Czy to dobre podejście? Nie nam oceniać. Jednak jako zespół HAPPYWED uważamy, że sztuka kompromisu potrafi zdziałać cuda, a muzyka na weselu doskonale łagodzi przysłowiowe obyczaje.

Radiowe hity weselne

Jak ocenić czy coś jest już hitem, czy jeszcze nie? Jeśli chodzi o wesela, to łatwo jest zauważyć tendencję kawałków pop’owych do stawania się przebojem idealnym na wesele. Jeśli jest to piosenka o miłości, to ma też duże szanse stać się podkładem do pierwszego tańca. Zwykle taki utwór jest eksploatowany do cna! Zauważycie to w momencie, gdy w danym sezonie, choć dwie znane Wam Młode Pary, wybiorą go na muzykę do swojego pierwszego tańca (pomyślcie, ile jest takich par na całym świecie!). Oczywiście nie ma w tym nic złego, ale jeśli kładziecie nacisk na oryginalność, to warto wybrać coś mniej popularnego.

muzyka na weselu

Dużym plusem radiowych hitów na weselu jest fakt, że praktycznie każdy je zna lub kojarzy. Jeśli pojawią się wśród granych przebojów, goście na bnk przejawią radosne podniecenie i większą aktywność. Warto to wykorzystać do zorganizowania różnych atrakcji i animacji weselnych.

Muzyka na weselu – ponadczasowe przeboje

One way ticket, Parostatek, What is love, Zawsze z Tobą chciałbym być i wiele innych przebojów, które znają starsi i młodsi, to również gwarant doskonałej zabawy. Odwoływanie się do sentymentów jest prawdziwą grą na emocjach, a przecież o to chodzi w weselu. Oczywiście mamy na myśli tylko pozytywne, radosne, wzruszające efekty i ogólne zadowolenie gości! Wybierzmy więc przeboje, które wszyscy znają, są ważne dla poszczególnych członków rodziny i przyjaciół. Uhonorujmy ich tym i podziękujmy w ten sposób za obecność, życzenia i prezenty.

Disco polo jako muzyka na weselu

Udało nam się ustalić, że panuje pewien stereotyp na temat muzyki disco polo i dla niektórych jest on krzywdzący. Nam trudno jest się określić, bo większość zespołu HAPPYWED woli słuchać ciężkiego metalu i dubstepu, więc dla nas zarówno pop, jak i disco polo nie są pierwszym wyborem.

muzyka na weselu

Czytając jednak opinie w internecie, rozmawiając z Dj’ami i z własnego doświadczenia wyciągając wnioski, możemy spróbować to podsumować. Otóż nikogo nie zaskoczymy twierdzeniem, że wiele piosenek disco polo przedarło się do mainstreamu i dziś są uważane za pełnoprawne hity weselne. Przykładem takiego utworu jest piosenka Przez twe oczy zielone zespołu Akcent. Jeśli Pary Młode wyraźnie nie zaakcentowały, że nie życzą sobie disco polo na przyjęciu, to prawdopodobnie ten utwór rozbrzmi na sali weselnej z inicjatywy oprawcy muzycznego.

Kity weselne – utwory sprośne i wulgarne

Wciąż utrzymujemy, że odbiór muzyki zależy od osobowości poszczególnych gości. Nie da się jednak ukryć, że jeśli na sali mamy ponad 100 osób, to raczej znajdą się wśród nich jednostki zmieszane brzmieniem niektórych piosenek. Zanim więc zdecydujemy się poprosić Dj’a o dopisanie do listy piosenek, które mogą siać zgorszenie i obrazę, zastanówmy się dobrze. Oczywiście nikt nie twierdzi, że byłoby to intencjonalne działanie, ale jednak stwarza to niewygodną sytuację. Tę kategorię utworów nazwiemy więc kitami weselnymi.

muzyka na weselu

Atrakcje HAPPYWED, a muzyka weselna

Wspomniany przez nas we wstępie kompromis polega na zaspokojeniu muzycznych preferencji wszystkich gości. Oczywiście Młodzi nie powinni robić niczego wbrew sobie, ale jeśli szanują bliskich, to z pewnością na sercu leży im ich zadowolenie z przyjęcia i dobra zabawa.

Przykładem takiego kompromisu będzie więc zaczerpnięcie z wyżej opisanych rodzajów muzyki (poza kitami weselnymi!). Na playliście sprawdzą się aktualne hity radiowe, ponadczasowe przeboje i utwory disco polo, które funkcjonują też w mainstreamie. Dzięki temu nasi zróżnicowani goście będą bardzo zadowoleni i dopieszczeni.

Jeśli jednak chcemy jeszcze bardziej trafić w ich gusta muzyczne, a przy okazji urządzić absolutnie porywającą atrakcję weselną, pomyślmy o konkursie karaoke. Dzięki HAPPYWED można to zorganizować w bardzo prosty sposób. Poznajcie nasz sposób.

nowoczesna muzyka na weselu

Nowoczesny konkurs karaoke

  1. Wystarczy laptop, projektor i dostęp do internetu. Gościom należy udostępnić słowa piosenek, które we właściwej formie i dużej ilości znajdują się w internetowych katalogach.
  2. Jeśli na weselu gra zespół, to on może odpowiadać za podkład dźwiękowy, a jeśli Dj, to z pewnością znajdzie on właściwy utwór w swojej bazie.
  3. Przyda się też prowadzący, który zorganizuję gromadkę chętnych wykonawców!
  4. Pozostali goście, dzięki usłudze HAPPYWED dostępnej na ich telefonach, mogą głosować i przydzielać punkty swoim faworytom. Umożliwia to Voter, który świetnie sprawdzi się też w innych konkursach, polegających na przydzielaniu punktów.

Pamiętajcie jednak, że kluczem do udanego konkursu karaoke jest umożliwienie gościom wykonania ich ulubionych utworów. Uszanujcie nawet najdziwniejsze wybory, które sami nazwalibyście kitowymi. Wtedy ta zabawa będzie absolutnie fantastyczna!

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email