10 pomysłów na prezent dla rodziców

Zawarcie związku małżeńskiego, jest wyjątkowym wydarzeniem nie tylko dla samej Pary Młodej. Równie mocno przeżywają ten dzień rodzice Nowożeńców. Każda mama czy ojciec wie, że pewnego dnia jego dziecko rozpocznie w pełni samodzielne życie i tym momentem przełomowym jest dzień ślubu i wzruszające słowa przysięgi. Podczas wesela nie może zabraknąć specjalnych podziękowań dla rodziców za ich trud włożony w Wasze wychowanie, bezgraniczną miłość i poczucie bezpieczeństwa. Bardzo często są również pomocni w organizacji ślubu i wesela. Zazwyczaj punkt scenariusza dnia ślubu poświęcony rodzicom przebiega według tego samego schematu, DJ lub wodzirej wywołuje na salę rodziców oraz Parę Młodą, są pocałunki, wspólne tańce i życzenia oraz wręczenie upominków. Nie masz koncepcji na podarunek? Przybywamy z pomocą!

Lista pomysłów na prezent dla rodziców

1. Biżuteria, zegarek lub spinki do mankietów — najlepiej z grawerem daty ślubu, inicjałami, trafnym wyznaniem „kochamy Was” lub prostym, ale zawsze na miejscu „dziękujemy”. Realizację tego upominku należy zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Grawer jednak nie zawsze jest możliwy od ręki. Zobaczcie asortyment zaprzyjaźnionej z nami firmy jubilerskiej Ada Srebro. Może coś wpadnie Wam w oko dla rodziców.

prezent dla rodziców

2. Alkohol lub słodycze ze spersonalizowaną etykietą- propozycja prosta lecz idealna na każdą okazję. Tradycyjną butelkę ulubionego Whiskey Waszego taty, bądź wina mamy warto przyozdobić specjalną etykietą, dzięki której poczują się wyjątkowo.

3. Wycieczka — chwila odpoczynku po weselu przyda się nie tylko Wam w postaci podróży poślubnej. Warto wynagrodzić również starania rodziców włożone w przygotowanie Waszego święta. Pamiętajcie, aby wykupić bilety z bezterminową realizacją, dzięki temu rodzice sami uzgodnią odpowiedni dla nich termin.

4. Drzewo genealogiczne — to niezwykle oryginalny prezent dla rodziców. Pozbierajcie informacje o waszych przodkach oraz ich zdjęcia, przygotujcie planszę i zróbcie drzewo genealogiczne, inspirując się pomysłami z internetu. Pomoc rodziny w jego tworzeniu będzie niezbędna.

5. Gadżety z dedykacją — mogą to być ręczniki, leżaki, poduszki, porcelana czy statuetki. Ciekawy asortyment dostępny jest, np. w sklepie online Crazy Shop czy Decoris.

6. Flower box lub las w słoiku — zamiast tradycyjnych kwiatów można podarować rodzicom ciekawszą kompozycję, która będzie cieszyła oczy Waszych rodziców jeszcze długo po ślubie. Ostatnio wpadły nam w oko te od Green Bells.

prezent dla rodziców

7. Voucher do restauracji — niech to będzie voucher do wyjątkowo smacznego lokalu. Najlepsze prezenty to takie, które dają możliwość spędzenia czasu z bliskimi, dostarczając kolejnych, pozytywnych wspomnień.

8. Przemówienie, wiersz, piosenka– macie dusze artystów? Taki prezent nie będzie Was kosztował ani grosza, a z pewnością wywołacie mnóstwo pozytywnych emocji u rodziców i gości. Wejdźcie na scenę w trakcie wesela i zaprezentujcie swoją twórczość na żywo.

9. Sadzonka drzewka — czy wiedzieliście, że symbolizuje rodzinę i szczęście? Za kilka czy kilkanaście lat wciąż będzie przypominała o Waszym ślubie i skłaniała obdarowanych do miłych wspomnień. Zapraszamy Was do sklepu internetowego Podaruj Drzewko.  

prezent dla rodziców

10. Prezent multimedialny — we współpracy z filmowcem możecie podziękować rodzicom także w formie multimedialnej, wręczając im wcześniej przygotowany film lub slideshow ze starych zdjęć, bądź z fotografii z aktualnej sesji narzeczeńskiej. Warto oprawić materiał w ulubioną muzykę oraz ciepłe komentarze. Tak przygotowany filmik możecie oficjalnie wyświetlić podczas przyjęcia na rzutniku. Koniecznie polecamy umieścić go w naszym rozwiązaniu HAPPYWED, dzięki której zyska ponadczasową formułę. Zarówno rodzice jak i goście, będą mogli obejrzeć go wielokrotnie na swoich smartfonach, nawet po ślubie.

Kiedy podziękować rodzicom na weselu?

Pewnie zastanawiacie się, jaka pora będzie najlepsza na podziękowania. Oczywiście wszystko musicie dostosować do Waszych preferencji, a także do scenariusza przyjęcia weselnego. Zapewne przygotowaliście również inne atrakcje, dlatego pamiętajcie, aby nie kolidowały one z podziękowaniami dla rodziców. Doświadczenie nam podpowiada, że większość Par Młodych decyduje się na podziękowania dla rodziców przed północą i to jest najlepsza pora.  Fotografowie i kamerzyści będą w pobliżu, a na sali pozostanie jeszcze większość zaproszonych przez Was gości, którzy będą mogli być świadkami tej chwili.

Pamiętajcie, że w podziękowaniach nie liczy się to, ile wydaliście na podarunki. Podziękowania powinny przede wszystkim płynąć prosto z serca, wzruszyć i przywołać miłe wspomnienia. A prezenty to miły dodatek, który zostanie z rodzicami na dłużej. Wśród naszych 10 pomysłów na prezent dla rodziców na pewno wybierzecie  odpowiedniego dla swoich opiekunów.

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email