gry i zabawy weselne

Gry i zabawy weselne, czyli jak zabawić swoich gości?

Jesteście na etapie ustalania scenariusza wesela z DJ’em czy zespołem? Zastanawiacie się jakie gry i zabawy weselne dla gości wybrać? Możliwe, że macie negatywne wspomnienia z poprzednich przyjęć i boicie się, że mało kto aktywnie zaangażuje się w zaproponowane gry zespołowe? Zaprosiliśmy do dyskusji w tym temacie znanych w branży ślubnej muzyków: DJ’a Ciemniejewskiego oraz DJ’Głośnego, którzy rozwieją wszystkie Wasze wątpliwości i podrzucą kilka ciekawych pomysłów, jak zabawić Waszych gości.

Happywed: Jak zintegrować gości weselnych i co im zaproponować?

DJ Ciemniejewski: ,,To dzieje się w jakimś stopniu naturalnie- podczas życzeń lub przy stole natomiast warto się zastanowić, jak przełamać lody wcześniej i przyspieszyć integrację, np. poprzez quizy, konkursy i gry zespołowe. Im szybciej to się zadzieje, tym lepsza będzie impreza. Nie każda zabawa, na każdym etapie wesela pasuje. Na początek warto zaproponować coś delikatniejszego, żeby gości od razu nie wyrywać ze strefy komfortu i ich ośmielić. Następnie możemy pozwolić sobie na więcej, ale wciąż w dobrym smaku.”

H: Czyli warto przeplatać bloki muzyczne wspólnymi grami czy zabawami?

DJ Głośny: ,,Ja uważam, że warto. Wiele Par Młodych boi się zabaw, bo mają złe doświadczenia z przeszłości. Nowoczesne zespoły, DJ’e i wodzireje potrafią zaproponować zupełnie inny wymiar gier, które mają na celu wydobycie z uczestników pozytywnej energii. A to tylko może pomóc w dalszej części wesela. Dlatego warto, jako usługodawca, stworzyć sobie swój własny kanon zabaw, z którym przyszła para młoda będzie miała okazję się zapoznać przed ślubem.”

gry i zabawy weselne

H: Czy goście weselni zawsze chętnie biorą udział w zabawach integracyjnych? Jak sobie radzicie z nieśmiałymi weselnikami?

DJ Głośny: ,,Nie zawsze. Ale to najczęściej wynika z tego, że niektórzy goście weselni boją się, że coś „głupiego” za chwilę się wydarzy. Dopóki na przyjęciach weselnych będą się pojawiać gry o podłożu seksualnym i ośmieszające uczestników, to takie obawy zawsze będą. Ja wówczas dosyć dokładnie tłumaczę zasady gry, tak, aby każdy wiedział, na czym ona polega i jaki ma charakter. Trochę uśmiechu i pomoc pary młodej również jest tutaj dobrze widziana.”

Zabawa Jaka to melodia, Fot: Magdalena Wróbel

H: Jakie gry i zabawy weselne polecicie przyszłym Parom Młodym?

DJ Ciemniejewski: ,,Jeden z dziesięciu! Organizuje tę zabawę bardziej na początku przyjęcia, po pierwszym bloku muzycznym, bo potrzebuję gości skupionych i w dobrej formie. Razem z Parą Młodą wybieramy 10 ochotników. Ważne jest, żeby wybrać te odważne osoby, które będą się komfortowo czuły w centrum uwagi. Puszczam na dobry początek oczywiście czołówkę teleturnieju, żeby zrobić odpowiedni klimat, a następnie uczestnicy się przedstawiają i ustalamy kim są dla Pary Młodej. Ten, kto odpowie dobrze na pytanie, wybiera osobę do kolejnego. Jeżeli odpowiedź będzie błędna, to odpada i gramy tak długo aż zostanie jedna osoba- zwycięzca, którego Nowożeńcy mogą wynagrodzić. Pytania są oryginalne, ale łatwe i niektóre dotyczą Pary Młodej. Przed weselem Młodzi przygotowują odpowiedzi na nie. Publiczność, czyli goście weselni też są zaangażowani i kibicują, także teleturniej fajnie działa na gości i ich integruje.”

gry i zabawy weselne
Quiz pod tytułem Test wiedzy o młodej parze. Fot: Bajkowe śluby

DJ Głośny: ,,Dobrze przygotowany quiz z pytaniami dotyczącymi pary młodej, zawsze się sprawdzi. Warto przygotować ciekawe pytania, a unikać tych oklepanych. Od wielu lat jestem fanem zabawy Jaka to melodia?, czyli zgadywaniu nutek przez dwie drużyny. Ta gra zawsze się sprawdza, pod warunkiem, że nie przeprowadzimy jej zbyt późno. Fajna choreografia taneczna, jest w stanie wydobyć z uczestników nowe pokłady energii, więc też zawsze mi się to sprawdza.”

H: Co sądzicie o zabawach weselnych na telefon, które koordynuje, np. DJ?

DJ Ciemniejewski: ,, Jestem na TAK i uważam, że jest to świetny pomysł.  Szczególnie jeżeli ktoś boi się zabaw i niekoniecznie chętnie wychodzi na środek sali czy scenę. Tym sposobem, poprzez smartfona, w bezpiecznych dla niego okolicznościach, może wziąć aktywny udział w zabawie czy teleturnieju. To duży plus!

My ze swojej strony, chcielibyśmy polecić Wam aplikację HAPPYWED z atrakcjami dla gości weselnych. Znajdziecie w niej spersonalizowane gry i quizy oraz podstawowe informacje typu menu weselne i plan imprezy. Co więcej, aplikacja udostępnia wszystkim gościom galerię selfie, wykonanych naszą nowoczesną fotobudką Photobox, która uzupełnia aplikację i jest obsługiwana w pełni zdalnie, bez opiekuna technicznego. Cały Happy’sprzęt koordynowany jest przez DJ’a, wodzireja lub wedding plannera. Gwarantujemy Wam udaną zabawę!

  • Zdjęcie w nagłówku: Choreografia taneczna dla wszystkich gości, Fot: Michał Orłowski.

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email