Technologia na weselu

Technologia na weselu – nowoczesne zabawy i atrakcje

To nie jest tak, że technologia na weselu dopiero zaczyna się pojawiać, a nasz produkt to pierwsze tak zaawansowane rozwiązanie. Po prostu oswojenie się z technologicznymi często sprawia, że myślimy o nich, jak o czymś normalnym i zwyczajnym. Dlatego używanie telefonu komórkowego jest aktualnie bardzo popularne i uważane za tak oczywiste, jak to, że do pracy można dojechać autobusem. Na dowód tego, że technologia na weselu już jest bardzo powszechna, przygotowaliśmy listę ciekawych jej zastosowań właśnie w kontekście ślubno-weselnym.

Weselne strony internetowe

Oczywiście mamy na myśli strony dedykowane konkretnym ślubom i weselom. Wiele portali (np. wedding.pl) oferuje możliwość stworzenia takiej strony na swoich serwerach. Można to traktować jako wizytówkę imprezy w pakiecie z dodatkowymi informacjami dla zaproszonych gości. Znaleźć się na niej mogą Wasze zdjęcia, data, lokacja kościoła i przyjęcia, menu, plan imprezy, a także informacje o prezentach i noclegach.

Link do takiej strony można wysłać każdemu. To mogą być goście, administracja w miejscu zatrudnienia lub media społecznościowe, aby każdy mógł się dowiedzieć o Waszym Wielkim Dniu. Jesteśmy zdania, że taka technologia na weselu, jak strona internetowa, jest bardzo pomocna, a przy okazji pamiątkowa.

Aplikacja do planowania ślubu i wesela

Drukowane plannery i checklisty są bardzo popularne wśród przyszłych Panien Młodych, które chcą do planowania swojego ślubu podejść profesjonalnie. Jednak o plannerze można zapomnieć, a checklistę zgubić w odmętach torebki. Wtedy z pomocą przychodzi aplikacja na telefon, którą zawsze ma się pod ręką, ponieważ ze smartfonem większość ludzi jest nierozłączona.

Aplikacja do planowania to taka technologia weselna, która pozwala monitorować cały proces przygotowywania ślubu i wesela zgodnie z harmonogramem. Jeśli nie polegamy na konsultancie ślubnym, to jest to nieocenione wsparcie. Przeważająca większość dostępnych aplikacji posiada bardzo rozbudowaną listę zadań, które faktycznie pomagają o niczym nie zapomnieć. W sklepach z aplikacjami mobilnymi dostępne są różne darmowe i płatne plannery, więc można wybrać idealny dla siebie.

Technologia na weselu – tradycyjna fotobudka

Pomysł na naszego PhotoBoxa narodził się również z potrzeby stworzenia czegoś bardziej zaawansowanego od popularnych fotobudek. Nie można jednak zaprzeczyć, że jeszcze kilkanaście lat temu, był to prawdziwy hit na rynkach foto & event. Do dziś fotobudki królują na weselach, umożliwiając gościom robienie pamiątkowych zdjęć przy zabawie.

Technologia na weselu
Źródło: Pinterest.

Drukowane akcesoria oraz elementy kostiumów towarzyszą potężnej maszynie, która jest połączeniem aparatu do robienia zdjęć i drukarki. Szczegółem wartym nadmienienia jest też fakt, że dziś właściciele fotobudek prześcigają się w wymyślaniu im nowych form (foto-lustra) oraz designy (fotobudka w stylu PRL).

Akcesoria z drukarki 3D

W tym miejscu szybko nawiążemy jeszcze do akcesoriów, które mogą pojawić się przy fotobudkach. Ciekawym przykładem technologii na weselu mogą być takie gadżety powstające dzięki drukarce 3D. Oczywiście nie muszą służyć wyłącznie zabawie przy fotobudce. Świetnie sprawdzą się też w roli elementów dekoracji sali, a nawet ubioru, jak na przykład drukowana mucha Pana Młodego.

Źródło: Pinterest.

Zdjęcia i filmy z drona

Charakterystyczne bzyczenie towarzyszy już większości wesel, które odbywają się na świeżym powietrzu. Drona można też spotkać w trakcie wyjścia Młodej Pary z kościoła lub urzędu. W powietrzu unosi się wtedy konfetti, ryż, płatki kwiatów, a Młodzi pierwszy raz machają do gości jako małżeństwo. Zdjęcia i filmy upamiętniające taki moment są na wagę złota, a jeśli mogą one pokazać wszystko z lotu ptaka, to jeszcze lepiej!

Punkt ładowania smartfonów

Wspominaliśmy już, że telefony komórkowe to technologia, z którą mało kto się rozstaje, prawda? Właśnie dlatego na weselach coraz częściej pojawiają się oznaczone punkty z ładowarkami do różnych modeli telefonów. Dzięki temu goście nie muszą martwić się, że ich bateria się rozładuje, a oni zapomnieli ładowarki z domu, auta, pokoju hotelowego. Świadomość takiego punktu z energią sprawia też, że o wiele chętniej goście nagrywają i robią zdjęcia w trakcie imprezy. Nie oszczędzają swoich telefonów!

Technologia na weselu
Źródło: Pinterest.

Selfie i media społecznościowe jako technologia na weselu

Social media to miejsce, gdzie chętnie dzielimy się naszymi radościami, a wesele właśnie taką radością jest. Młodzi mogą więc przygotować stół z narzędziami do robienia sobie zdjęć (np. selfiestick) oraz tabliczkę z informacją, jak brzmi oficjalny hashtag ich imprezy. Dzięki temu w mediach społecznościowych ukaże się więcej pamiątkowych zdjęć z wesela i wszystkie będą łatwe do odnalezienia dzięki wspólnemu oznaczeniu.

Źródło: Pinterest.

GoPro w bukiecie Panny Młodej

Ślub i wesele nie są może oficjalnie uważane za sport ekstremalny, ale z pewnością dostarczają tyle samo emocji uczestnikom. Kamera sportowa typu GoPro, która służy do rejestrowania dziedzin sportowych typu wspinaczka górska lub wyścigi rowerowe, zostaje umieszczona w bukiecie Panny Młodej. Nagrywa ona wszystko, co tego dnia się wokół niej dzieje. Może więc uczestniczyć w przygotowaniach, składaniu życzeń, uroczystej kolacji, toastach i oczywiście w oczepinach. Też jesteście ciekawi tej nietypowej formy filmu z wesela?

Projekcja na torcie weselnym

Projection mapping (mapowanie projekcji) to efektowne widowisko, które potrafi zachwycić. Często można się spotkać z projekcją animacji wyświetlaną na budynkach. Charakteryzuje ją pomysłowe wkomponowanie kształtu budowli do tematyki emitowanego materiału. W tym przypadku taka technologia na weselu przejawia się projekcją specjalnie przygotowanej animacji na torcie weselnym. Jeśli jest on odpowiednio duży i ma jasne kolory, to świetnie sprawdzi się w roli tak oryginalnego ekranu.

Źródło: Pinterest.

Zabawy i atrakcje HAPPYWED

Potwierdzeniem tego, że zestaw zabaw i atrakcji HAPPYWED to idealna technologia na wesele, jest fakt wykorzystywania smartfonów do sterowania naszymi usługami. O telefonach pisaliśmy przy okazji aplikacji do planowania wesela, mediów społecznościowych i selfie, a także punktów z ładowarkami. Przydają się one w większości codziennych zadań, w tym przy kilku punktach weselnego przyjęcia. Dlatego HAPPYWED oparł się o to bardzo popularne rozwiązanie, które jest przyjazne i łatwe w obsłudze dla każdego gościa weselnego.

Więcej o naszych atrakcjach i zabawach można przeczytać na stronie lub wziąć udział w webinarze i posłuchać o jednej z gier (Telepatii) na żywo! Najbliższy webinar, a zarazem ostatni przed przerwą wakacyjną, odbędzie się we wtorek 6 lipca o godzinie 19:00. Zapraszamy serdecznie!

A na sam koniec mamy dla Was słowo zapewnienia. Technologia na weselu to coś absolutnie normalnego i coraz popularniejszego. Nie trzeba się tego obawiać, ponieważ technologia zwykle odpowiada na rozwijające i zmieniające się potrzeby uczestników wesel, więc zawsze będzie dobrze dostosowana i ciekawie zaprezentowana. Także pamiętajcie, bierzcie smartfony na wesela!

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email