kawalerski w pandemii

Wieczór kawalerski w pandemii (i panieński!)

Czy są z nami świadkowie, przyjaciele bądź rodzeństwo przyszłych Par Młodych, którzy są odpowiedzialni za organizację wieczoru panieńskiego lub kawalerski dla swoich bliskich? Jak to zrobić, kiedy obowiązują tak liczne obostrzenia? Hotele i restauracje są zamknięte, do klubów wstęp jest zabroniony, wyjazdy za granicę również są utrudnione i niezmiennie panuje ogólny dystans społeczny. Zadbajcie koniecznie o nastroje zaręczonych par! Możecie ich zapewnić, że ,,ostatnia noc wolności” na pewno się odbędzie. Przecież zorganizujcie im niezapomniany wieczór panieński i kawalerski w pandemii, nawet w domu. Wystarczy Wam HAPPY’ lista dobrych pomysłów oraz doborowe towarzystwo.

Jak zorganizować panieński/kawalerski w domu?

Nawet jeżeli organizujecie imprezę w domu, przygotowywania zacznijcie odpowiednio wcześnie. Atrakcje, gadżety czy catering czasami trzeba zamówić z wyprzedzeniem, więc nie bagatelizujcie kalendarza. Polecamy wypytać dyskretnie Parę Młodą o ich oczekiwania i marzenia co do tego wieczoru. Ich wskazówki na pewno okażą się pomocne, np w momencie wybierania stylu imprezy czy dopasowywania rozrywek. Niech przygotują Wam listę osób, z którymi chcą spędzić ten wyjątkowy wieczór. W obecnych okolicznościach rekomendujemy ograniczyć liczbę gości do minimum- żebyście się czuli bezpiecznie.

Miejcie też na uwadze, że w warunkach domowych prawdopodobnie nie ma miejsca dla, np 20-30 osób. Istotne jest, abyście jako organizatorzy ustalili z pozostałymi uczestnikami przyjęcia budżet– optymalny dla wszystkich. Do ustalenia pozostaje jeszcze termin. W gronie zaproszonych gości zaproponujcie np, trzy daty (które na pewno pasują Parze Młodej przed ślubem)  i przeprowadźcie ankietę, która zweryfikuje, kiedy będzie najlepsza frekwencja. Kwestię miejsca mamy już załatwioną- zostajemy w domu i będziemy się świetnie bawić! Co dalej?

Motyw przewodni wieczoru panieńskiego/kawalerskiego

W warunkach domowych tym bardziej ważna jest oprawa wieczoru panieńskiego i kawalerskiego. Polecamy wystylizować przyjęcie od dekoracji, przez stroje, aż po menu i zabawy. Wśród kobiet modne wciąż są tematy vintage, rustykalne i boho. Pyjama party w gronie przyjaciółek też nie jest złym pomysłem. Panom natomiast polecamy wieczór w stylu Las Vegas lub Star Wars. Jeżeli podróż za granicę okazała się niemożliwa, zawsze można zaaranżować tropikalny klimat w kameralnych, czterech ścianach domu. Wystarczą odpowiednie gadżety czy przekąski oraz drinki z parasolką, które będą pasować idealnie. Wybór stylu lub motywu przewodniego wieczoru panieńskiego i kawalerskiego na pewno ułatwią zainteresowania Pary Młodej. Zastanówcie się jakie jest ich hobby, ulubiony film. miejsce bądź kuchnia i jak lubią spędzać wolny czas. Przyda się także www.pinterest.com . To wirtualne miejsce niekończących się inspiracji. W dodatku możecie podpatrzeć tam, jak przygotować dekoracje czy jedzenie własnoręcznie- wspólne zadanie na pewno zjednoczy wszystkich uczestników wydarzenia.

kawalerski w pandemii

Atrakcje na wieczór kawalerski w pandemii

Wieczór Panieński/kawalerski w domu, na pewno uchroni budżet przyjęcia. Nie wydacie pieniędzy, np. na noclegi czy dojazdy. Dzięki oszczędnościom można zaszaleć z atrakcjami! Panna Młoda lubi kolorowe drinki? Zamówcie mobilny bar ze specjalistą, który cały wieczór będzie serwował Wam alkoholowe mikstury. Pan Młody jest wielbicielem whisky i steków? Zamówcie w ulubionej restauracji degustację menu i alkoholi do domu. Zaproście na przyjęcie fotografa czy filmowca. Sesje w plenerze z druhnami lub teledysk w roli głównej z kawalerami będzie świetną pamiątką dla narzeczonych. Może zainteresują Was warsztaty tworzenia lasu w słoiku, warsztaty kulinarne czy majsterkowania lub lekcje tańca online? 

W czasie pandemii usługodawcy są wyjątkowo kreatywni i oferują szeroki wachlarz możliwości. Dzięki temu domówka nie będzie nudna i na pewno wybierzecie coś, co trafi w gust Pary Młodej!  W pogotowiu warto mieć przygotowane quizy czy planszówki, które wypełnią czas pomiędzy atrakcjami. Tego typu zabawy integrują, ułatwiają poznanie się, rozśmieszają i skupiają uwagę całego towarzystwa. Znacie już naszą autorską, panieńską grę planszową? Zapiszcie się do naszego newslettera i pobierzcie ją za darmo, o tutaj https://graplanszowa.happywed.pl/ . Plik, który otrzymacie na maila wydrukujcie i zalaminujcie. Następnie zaopatrzcie się w mocniejsze trunki, przygotujcie duży stół i grajcie do białego rana.

Scenariusz wieczoru

Często pomijany, ale bardzo ważny. Warto zaplanować orientacyjnie w czasie wszystkie rozrywki, aktywności bądź posiłki. Po pierwsze, żeby mieć pewność, że o każdej porze będzie co robić i nie będzie czasu na nudę. Po drugie, żeby uniknąć zbyt przesyconego i napiętego harmonogramu wydarzenia. Chodzi o to, żebyście się dobrze bawili i o niczym nie zapomnieli. Scenariusz ułatwi Wam planowanie wieczoru i trzymanie go w ryzach.

Prezent dla Panny Młodej/Pana Młodego

Tradycyjnie, uczestnicy panieńskiego i kawalerskiego przygotowują miły upominek dla gwiazdy wieczoru, do wykorzystania przed ślubem. Powinien być spersonalizowany, trafiony i najlepiej, gdyby pasował do stylu przyjęcia. Po raz kolejny kluczowe są preferencje i aktualne potrzeby narzeczonych. Potrzebujecie kilka propozycji?

Dla Panny Młodej:

 • voucher na bieliznę
 • bon do salonu kosmetycznego/fryzjerskiego/spa
 • karnety na jogę/kurs tańca
 • biżuteria z grawerem

Dla Pana Młodego:

 • voucher na lot paralotnią czy helikopterem
 • ulubiony trunek w spersonalizowanym wydaniu
 • bon do barbera/fryzjera
 • zegarek z grawerem

Macie jeszcze inne pomysły? Podzielcie się nimi!

kawalerski w pandemii

Zalety imprezy panieńskiej/kawalerskiej w domu

Przez ostatni rok musieliśmy się przyzwyczaić do nowej rzeczywistości oraz dynamicznie zmieniających się zakazów i nakazów. Aktualnie, najpewniejszą formą wieczoru panieńskiego i kawalerskiego jest domówka. Jakie są jej zalety?

 1. Oszczędzacie czas na dojazdach, zatem łatwiej znaleźć dogodny termin dla wszystkich uczestników.
 2. Data- pewna i niezależna od obostrzeń
 3. Oszczędzacie budżet na noclegach.
 4. W domu wszystko jest pod ręką.
 5. Swoboda w zabawie- nie obowiązuje Was żaden regulamin.
 6. Bezpieczeństwo i komfort.

Obojętnie w jakich okolicznościach organizujecie wieczór panieński czy kawalerski, priorytetem powinny być potrzeby i preferencje Pary Młodej. Program wieczoru dopasujcie przede wszystkim do nich. W drugiej kolejności miejcie na uwadze satysfakcję zaproszonych gości. Proponowaną datę oraz budżet koniecznie przedyskutujcie z resztą towarzystwa. Jako organizatorzy, śmiało rozdzielcie zadania pomiędzy uczestników- dzięki temu poczują się równie ważni i zaangażowani. Nawet jeżeli impreza odbędzie się w domu, obowiązków nie zabraknie dla nikogo. Powodzenia!

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email