targi ślubne w pandemii

Targi ślubne w pandemii – WeddifyExpo

Sezon ślubny jest już za rogiem, tak samo, jak wiosna. Okres ten, mimo pandemii, nie odpuszcza w kwestii organizacji targów ślubnych. Oczywiście ich forma musiała się zmienić, więc są to głównie wydarzenia online. Żeby przybliżyć Wam nieco taką formę eventu oraz zaprezentować go na konkretnym przykładzie, o wywiad poprosiliśmy panią Emilię Ptak, pomysłodawczynię wydarzenia WeddifyExpo. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Nadaliście tradycyjnym targom ślubnym nową formułę i przenieśliście event w wirtualne okoliczności. Skąd wziął się pomysł?

Emilia Ptak: Na pomysł miały wpływ wydarzenia z życia prywatnego oraz zawodowego. Przed lock downem sporo podróżowałam co pokazało mi jak wygodna i efektywna może być praca zdalna i jak wiele zaskakujących możliwości daje nam nowoczesna technologia. Częste przemieszczanie się ze względów służbowych jest męczące i zajmuje za dużo czasu. Niestety część moich kontrahentów i partnerów z Polski niechętnie podchodziła do spotkań online. Zmieniło się to podczas lockdownu – ci najbardziej sceptyczni wręcz polubili ten sposób pracy. Ta historia zainspirowała mnie do przeniesienia tradycyjnych wydarzeń w wirtualny świat i zaimplementowałam pomysł w branży ślubnej, którą bardzo dobrze znam. Nawiązujemy nowe znajomości w social mediach, w celu budowania relacji śmiało korzystamy z internetowych portali randkowych, zatem najwyższy czas, żebyśmy wdrożyli tego typu możliwości w biznesie!

Jak potencjalni wystawcy reagują na zaproszenie do wzięcia udziału w tak nowoczesnym wydarzeniu? Jakich firm ślubnych do współpracy szukacie?

Na początku byli bardzo zaskoczeni, że tego typu wydarzenia są możliwe w sieci, uważnie słuchali i próbowali sobie to wyobrazić. Później był etap kiedy zaciekawieni, mocno się nam przyglądali i obserwowali odważnych kolegów z branży, którzy zdecydowali się wziąć w tym udział. Teraz już coraz bardziej nam ufają i doceniają jakie możliwości im dajemy. Mamy na myśli np., ułatwione i elastyczne spotkania pomimo kilometrów, możliwość organizacji wesel w Polsce parom mieszkającym za granicą, prezentację usługi i oferty na żywo bez ograniczeń i limitów oraz zachowane kontakty po wydarzeniu. Co warto zaznaczyć- w czasie targów WeddifyExpo maile i wizytówki nie giną.

targi ślubne w pandemii

A jak koncepcję przyjęły przyszłe pary młode? Czy zainteresowanie tego typu wydarzeniami rośnie?

Bardzo pozytywnie od początku. Z ilości rejestracji byliśmy zadowoleni już od pierwszej edycji w sezonie jesiennym. Te pary, którzy z jakiś przyczyn nie mogły być w dniu wydarzenia online pomimo odebranego biletu, nie zostają przez Nas pominięci i od tego roku otrzymują oferty od naszych wystawców z interesujących ich kategorii od razu po targach. Zainteresowanie rośnie, mamy coraz więcej obserwujących w mediach społecznościowych, a bilety pary odbierają zdecydowanie szybciej w kolejnym sezonie. Spodziewamy się coraz liczniejszych rejestracji i ruchu na wydarzeniach.

Jaka jest najmocniejsza strona targów online i dlaczego jest to takie wygodne rozwiązanie?

Kontakt – bez limitów, bez ograniczeń, wygodnie i bezpiecznie. Nasze wydarzenie jest bardzo interaktywne. Zależy nam, żeby przed podpisaniem umowy pary i wystawcy mieli możliwość sprawdzenia czy między nimi klika- na czacie czy videorozmowach. Ślub to wyjątkowy dzień i wymaga specjalnej oprawy, dlatego młodzi potrzebują w pobliżu odpowiednich specjalistów, których dla nich wybieramy i ułatwiamy im poznanie się ze sobą, pomimo dzielących kilometrów i obostrzeń. Kolejnym bardzo ważnym elementem naszych targów jest bardzo mocno rozbudowana analiza odwiedzających pod różnym kątem. Wystawcy mogą stargetować odwiedzających pod kątem ich potrzeb, ilości planowanych osób na weselu oraz planowanej daty ślubu, co umożliwia przygotowanie spersonalizowanej oferty. Kontakty zainteresowanych par zostają z wystawcami na zawsze- to element, którego zdecydowanie brakuje na tradycyjnych targach!

Czy możecie opowiedzieć krótko o funkcjach i możliwościach platformy internetowej, którą wykorzystujecie podczas wydarzeń? Jak przebiega wydarzenie?

Platforma jest prosta i intuicyjna i poruszamy się po kilku ikonach. W RECEPCJI zawsze dostępny jest harmonogram wydarzenia oraz link to krótkiego instruktażu jak poruszać się po platformie. Na SCENIE GŁÓWNEJ witamy gości punktualnie o 11 i jest to miejsce wystąpień naszych ekspertów. W SESSION, w dwóch turach poznajemy naszych wystawców podczas ich prezentacji na żywo. To bardzo interaktywna część, gdzie odwiedzający mają możliwość zadawania nurtujących ich pytań na żywo przez czat lub połączenie się na video z wystawcami! NETWORKING to ikona gdzie pod koniec wydarzenia odbywa się „bankiet” potargowy i platforma losowo wybiera nam towarzystwo do videorozmowy. W EXPO natomiast każdy wystawca ma swoją wirtualną przestrzeń czyli stoisko, które umożliwia rozmowy z zainteresowanymi nimi parami młodymi.

Czy targi online wyprą te tradycyjne z rynku eventowego? Co prognozujecie?

Wydarzenia online mają zupełnie inną specyfikę niż tradycyjne targi czy spotkania. Wiemy jak ważny jest kontakt 1:1 dlatego zdecydowaliśmy się promować formułę online podczas pandemii. W międzyczasie okazało się, że targi online dają szereg korzyści, jakich nie jesteśmy w stanie uzyskać na targach tradycyjnych (takich jak np. szczegółowa analiza odwiedzających i zachowane kontakty). Naszym celem nie jest wyparcie tradycyjnych targów- bezpośredni kontakt na żywo nie jest w stanie być niczym zastąpiony. Wierzymy jednak, że coraz większą popularnością cieszyć się będą rozwiązania hybrydowe- coś co przyniesie maksimum korzyści wystawcom i odwiedzającym.

targi ślubne w pandemii

Która zorganizowana edycja zapadła Wam najbardziej w pamięci i dlaczego?

Ciężko zdecydować. Każda była cennym doświadczeniem. Edycja z 18 października 2020 kiedy online byliśmy w Katowicach i Krakowie była dla nas przełomowa- najwięcej się nauczyliśmy i dała nam rozgłos. 8 listopada 2020r byliśmy wirtualnie w salonach narzeczonych z Polski Centralnej i cieszyliśmy się, że zebrało się wyjątkowo liczne grono wystawców oraz par młodych. Wydarzenie 29 listopada miało sentymentalny klimat- jesteśmy startupem z Wrocławia zatem w tych okolicach i po sąsiedzku z Poznaniem czuliśmy się jak ryba w wodzie. W dodatku wystawcy z tych rejonów byli wyjątkowo aktywni w mediach społecznościowych, więc tej niedzieli huczało o Weddify w każdym wirtualnym zakątku. Nie mieliśmy długiej przerwy między sezonami i ruszyliśmy już z kolejnym, wiosennym, żeby dać nadzieję, wystawcom oraz narzeczonym oczekującym odmrożenia branży weselnej.

Jak można dołączyć do grona wystawców Weddify?

Wystawców raczej selekcjonujemy my i na wydarzenia zapraszamy tych, których profil firmowy, usługa czy produkt nam się podobają. Marzy nam się nadać nowego smaku naszej branży ślubnej. Szukamy pomysłowych specjalistów, doceniamy unikatowe produkty i kibicujemy tym, którzy oferują zaskakujące usługi. Za takimi firmami się ciągle rozglądamy. Ale oczywiście zachęcamy zgłaszać się do nas poprzez media społecznościowe czy stronę www. Zawsze jesteśmy otwarci na nowe znajomości i chętnie Was poznamy lepiej.

A bilety dla narzeczonych? Gdzie mogą je nabyć?

Zapraszamy na stronę www.weddify.pl gdzie wraz z newsletterem mogą odebrać wejściówkę zupełnie za darmo. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego każda para dostaje w dniu targów aktywny link do wydarzenia, podczas którego, bez wychodzenia z domu zorganizują swoje śluby i wesela.

Czym jeszcze zaskoczycie narzeczonych i rynek ślubny?

Już to zrobiliśmy na początku roku naszym markowym portalem z funkcjami, których jeszcze nie było na rynku ślubnym. Weddify.pl to miejsce spotkań specjalistów ślubnych z parami, planującymi swoje śluby. Od początku istnienia stawiamy na budowanie relacji i chcemy to umożliwiać nawet po naszych wydarzeniach. Na platformie ułatwiamy przede wszystkim kontakt. Jest tam, np. możliwość umawiania się na spotkania, a profil każdej firmy ślubnej z którą współpracujemy jest przejrzysty, czytelny i łatwo wpada w oko narzeczonym. Niektóre firmy podczas udziału w targach WeddifyExpo decydują się od razu na abonament i wizytówkę na portalu. Pozostali natomiast, zawsze mogą do nas dołączyć w dowolnym czasie i zgłosić zainteresowanie naszą nową usługą.

A na targi WeddifyExpo z udziałem HAPPYWED zapraszamy już za dwa tygodnie 21 marca 2021 roku!

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email