ślub w Walentynki

Ślub w Walentynki– kurs na wesele z HAPPYWED

Dzień Świętego Walentego niegdyś był świętem chrześcijańskim, a dziś obchodzi się go nawet w przedszkolach. Niezmiennie jednak chodzi o patronat Świętego nad wszystkimi zakochanymi i możliwość symbolicznego uczczenia związku dwóch osób. Większość ludzi obchodzących ten dzień sprawia sobie wtedy prezenty, podarowuje kwiaty, czekoladki lub romantyczne kolacje. Są jednak też tacy, którzy właśnie tego dnia wchodzą w związek małżeński. Jak wygląda ślub w walentynki?

ślub w Walentynki

Walentynkowe przygotowania

Święto zakochanych to oczywiście kolor czerwony, motyw serca, czekolada i róże. Nic więc dziwnego, że właśnie taki zestaw inspiracji króluje w trakcie przygotowań do walentynkowego wesela. Cała papeteria, na czele z zaproszeniami, może wyglądać niczym liścik miłosny, który niektórzy z nas mogą pamiętać jeszcze ze szkoły. Zaproszeni goście nie będą mieć wątpliwości, że już niebawem odbędzie się ślub w Walentynki!

Kolorem przewodnim w kościele i na sali będzie oczywiście czerwony. Niech pojawi się jako dywan usiany płatkami róż oraz różane wiązanki w wazonach. Do kompletu sprawdzi się tutaj kształt serca. Można wykorzystać ją do stworzenia kompozycji za krzesłami pary młodej, aby pięknie udekorować dla nich tło. Goście mogą znaleźć przy swoich talerzach drobne upominki w postaci lizaków lub czekoladek właśnie w tym kształcie.

ślub w Walentynki

Jest oczywiście jeszcze czekolada. Ona zdaje się najwspanialszym prezentem dla zakochanych. Jej obecność na weselu można zaakcentować fontanną, która zastąpi lub udoskonali stół ze słodkościami. Jeśli przy fontannie postawimy owoce, a zwłaszcza truskawki, to zagwarantujemy romantyczny klimat najwyższych lotów. Kto powiedział, że zmysłowość jest zakazana? To w końcu ślub w Walentynki!

Wyjątkowy ślub w Walentynki

Nie może się on odbyć bez klimatycznych atrakcji. Poza tym, co zwykle się świetnie sprawdza, czyli miłosne zabawy w szukanie swojej drugiej połówki, wróżby rodem z wieczoru andrzejkowego i taneczne konkursy. Jest jeszcze jedna opcja, wesele z HAPPYWED.

Ślub w walentynki to jeszcze większa dawka miłości i zakochania niż standardowa zabawa weselna. Doskonałym pomysłem będzie więc zorganizowanie interaktywnego Quizu właśnie na temat miłości. Każdy gość może wziąć w nim udział za sprawą swojego telefonu. Smartfon pozwoli wszystkim udzielać odpowiedzi, zbierać punkty i wygrywać nagrody. Przede wszystkim jednak sprawi mnóstwo doskonałej zabawy i śmiechu.

ślub w Walentynki

Quiz o miłości może zawierać pytania bardzo personalne, na temat Pary Młodej, rodzin i bliskich. Można pytać o pierwszą miłość Panny Młodej, ile wspólnych lat przeżyli dziadkowie Pana Młodego. W jak nietypowym mężczyźnie zakochana była prababcia, nim poznała pradziadka. Dla Nowożeńców, którzy nie chcą dzielić się miłosnymi historiami swojej rodziny, do wyboru pozostają pytania o miłosne motywy rodem z literatury, popkultury lub historii. Co prawda zapewni to mniej rodzinnych anegdot, ale z pewnością każdemu da poznać, co oznacza ślub w Walentynki.

Czy taka wizja motywuje do zorganizowania własnego wesela z HAPPYWED w okolicach dnia Świętego Walentego? Jeśli tak, to rok 2022 czeka na zagospodarowanie daty 14 lutego! Powodzenia!

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email