jak zaplanować wesele

Jak zaplanować wesele dzięki vision board

Początek roku sprzyja projektowaniu celów na następnych 12 miesięcy. Zwłaszcza jest to motywujące w tak ciężkim, pandemicznym czasie. Wszystko jednak wskazuje na to, że rok 2022 będzie dla nas łaskawszy (zaklinamy rzeczywistość!). A skoro tak, to warto właściwie zaprojektować swoje cele i odpowiednio się motywować do ich realizacji. Dziś pokażemy Wam jak zaplanować wesele dzięki vision board / moodboard. Ta metoda sprawia, że mamy nasze cele zawsze na oku, a dzięki estetycznemu wykonaniu mogą stać się całoroczną ozdobą mieszkania lub domu. Codzienne spoglądanie na marzenia z pewnością zarówno pobudzi i zmotywuje, jak i pocieszy w chwili smutku.

Jak zaplanować wesele marzeń?

Tak, żeby realizowanie planów było przyjemne i przynosiło same dobre emocje i wspomnienia. Stworzenie tablicy wizji, czyli vision board to przede wszystkim kreatywne zajęcie. W efekcie ma powstać kompozycja zdjęć, grafik i haseł, które są ściśle związane z tym, jak widzisz swój idealny dzień ślubu. Odpowiadając na pytanie „jak zaplanować wesele marzeń?”, najprościej można powiedzieć: przelej swoje marzenia na papier, a potem przez cały rok realizuj powoli każdą zwizualizowaną potrzebę.

jak zaplanować wesele

Etap 1 – pomyśl o swoich marzeniach

Ten krok wymagania zastanowienia się i podsumowania swoich potrzeb. Porozmawiaj koniecznie z partnerem i ustalcie wspólną wizję tego dnia. Ustalcie jaki motyw przewodni Wam pasuje, jakie kolory, czy DJ, czy zespół muzyczny. Pomyślcie o swoich strojach, o świadkach, kwiatach, miejscu, obrączkach. Wszystko, co przyjdzie Wam na myśl, jest ważne. Nie ograniczajcie się.

Vision board to też emocje i zabawa, więc pomyślcie też o zabawach i atrakcjach weselnych. Żeby jak najbardziej współgrały one z przyjęciem weselnym, warto wybrać te najbardziej personalizowane. Dzięki możliwości dostosowania ich do swoich bardzo konkretnych marzeń ma się pewność, że zawsze będą idealnie dobrane i pasujące.

Etap 2 – zbierz materiały do wizualizacji

Skoro wszystko masz już przemyślane, to teraz poszukaj wizualizacji w internecie, w kolorowych magazynach lub po prostu wokół siebie. Tu z pewnością pomoże Ci platforma Pinterest, która perfekcyjnie podpowiada jak zaplanować wesele dzięki vision board lub moodboard. Wystarczy, że wpiszesz hasło, które nieodłącznie wiąże się z Twoim pomysłem na wesele i dopiszesz słówko „wedding”, a trafisz do krainy nieskończonych pomysłów.

W przypadku kolorowych czasopism na temat ślubu lub zdjęć i ulotek masz większą szansę na wpadnięcie na inspirację przypadkiem. Nie jest to tak wygodny sposób poszukiwań, ale bywa zaskakujący. Ważne jest to, aby na końcu etapu mieć sporo materiałów, z których można wybrać te najlepsze. To na podstawie tych zdjęć, grafik i haseł powstanie vision board wesela Twoich marzeń.

jak zaplanować wesele

Etap 3 – stwórz idealną kompozycję

Wybrane materiały potraktuj jak rozsypane puzzle. Ułóż z nich obraz, który będzie najlepszą wizualizacją wszystkich marzeń związanych z weselem. Dopasuj do siebie zdjęcia, grafiki i hasła, a następnie przyklej je do kartki, lub umieść w projekcie w programie graficznym.

Tutaj również przyda się Ci dostęp do Pinteresa, który oferuje niezmierzoną skarbnicę pomysłów i inspiracji. Jeśli ułożenie kompozycji nie jest dla Ciebie prostym zajęciem, z pewnością znajdziesz tam wiele wskazówek, a niekiedy gotowych szablonów. Szybki research i już wiesz jak zaplanować wesele.

UPDATE 2022

Canva – narzędzie to może Ci pomóc nawet bardziej niż Pinterest w kontekście wskazówek wykonania i szablonów. Sami testowaliśmy (nie nasz grafik, a prosty redaktor!) i faktycznie stworzenie własnego vision board’a w Canvie jest dziecinnie proste. Wystarczy, że wgrasz na platformę interesujące Cię zdjęcia i umieścisz je w wybranym szablonie. Znajdziesz je, tworząc nowy projekt i wpisując w okienko „szukaj” hasło jakże proste „vision board” lub „moodboard”. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie lubią się z programami graficznymi, a chcą sami komponować wizualizacje.

Już wiesz jak zaplanować wesele dzięki vision board?

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email