Blog

jak zaplanować wesele

Jak zaplanować wesele dzięki vision board

Początek roku sprzyja projektowaniu celów na następnych 12 miesięcy. Zwłaszcza jest to motywujące po takim ciężkim, pandemicznym czasie. Wszystko jednak wskazuje na to, że rok 2021 będzie dla nas łaskawszy. A skoro tak, to warto właściwie zaprojektować swoje cele i odpowiednio się do ich realizacji motywować. Dziś pokażemy Wam jak zaplanować wesele dzięki vision board. Ta metoda sprawia, że mamy nasze cele zawsze na oku, a dzięki estetycznemu wykonaniu mogą stać się całoroczną ozdobą mieszkania lub domu. Codzienne spoglądanie na marzenia z pewnością zarówno pobudzi i zmotywuje, jak i pocieszy w chwili smutku.

Jak zaplanować wesele marzeń?

Tak, żeby realizowanie planów było przyjemne i przynosiło same dobre emocje i wspomnienia. Stworzenie tablicy wizji, czyli vision board to przede wszystkim kreatywne zajęcie. W efekcie ma powstać kompozycja zdjęć, grafik i haseł, które są ściśle związane z tym, jak widzisz swój idealny dzień ślubu. Odpowiadając na pytanie „jak zaplanować wesele marzeń?”, najprościej można powiedzieć: przelej swoje marzenia na papier, a potem przez cały rok realizuj powoli każdą zwizualizowaną potrzebę.

jak zaplanować wesele

Etap 1 – pomyśl o swoich marzeniach

Ten krok wymagania zastanowienia się i podsumowania swoich potrzeb. Porozmawiaj koniecznie z partnerem i ustalcie wspólną wizję tego dnia. Ustalcie jaki motyw przewodni Wam pasuje, jakie kolory, czy DJ, czy zespół muzyczny. Pomyślcie o swoich strojach, o świadkach, kwiatach, miejscu, obrączkach. Wszystko, co przyjdzie Wam na myśl, jest ważne. Nie ograniczajcie się.

Vision board to też emocje i zabawa, więc pomyślcie też o zabawach i atrakcjach weselnych. Żeby jak najbardziej współgrały one z przyjęciem weselnym, warto wybrać te najbardziej personalizowane. Dzięki możliwości dostosowania ich do swoich bardzo konkretnych marzeń ma się pewność, że zawsze będą idealnie dobrane i pasujące. Rozważcie Happywed, produkt, który doskonale wie, jak zaplanować wesele marzeń pod względem rozrywki i zabawy dla gości.

Etap 2 – zbierz materiały do wizualizacji

Skoro wszystko masz już przemyślane, to teraz poszukaj wizualizacji w internecie, w kolorowych magazynach lub po prostu wokół siebie. Tu z pewnością pomoże Ci platforma Piterest, która perfekcyjnie podpowiada jak zaplanować wesele dzięki vision board. Wystarczy, że wpiszesz hasło, które nieodłącznie wiąże się z Twoim pomysłem na wesele i dopiszesz słówko „wedding”, a trafisz do krainy nieskończonych pomysłów.

W przypadku kolorowych czasopism na temat ślubu lub zdjęć i ulotek masz większą szansę na wpadnięcie na inspirację przypadkiem. Nie jest to tak wygodny sposób poszukiwań, ale bywa zaskakujący. Ważne jest to, aby na końcu zadania mieć sporo materiałów, z których można wybrać te najlepsze. To na podstawie tych zdjęć, grafik i haseł powstanie vision board wesela Twoich marzeń.

jak zaplanować wesele

Etap 3 – stwórz idealną kompozycję

Wybrane materiały potraktuj jak rozsypane puzzle. Ułóż z nich obraz, który będzie najlepszą wizualizacją wszystkich marzeń związanych z weselem. Dopasuj do siebie zdjęcia, grafiki i hasła, a następnie przyklej je do kartki, lub umieść w projekcie w programie graficznym.

Tutaj również przyda się Ci dostęp do Pinteresa, który oferuje niezmierzoną skarbnicę pomysłów i inspiracji. Jeśli ułożenie kompozycji nie jest dla Ciebie prostym zajęciem, z pewnością znajdziesz tam wiele wskazówek, a niekiedy gotowych szablonów. Szybki research i już wiesz jak zaplanować wesele, prawda?

Już wiesz jak zaplanować wesele dzięki vision board?

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email