ślub w boże narodzenie

Ślub w Boże Narodzenie – gwiazdkowe wesela

Niedługo Wigilia, więc świąteczne przygotowania trwają w najlepsze. W pandemicznych czasach (niedawno znów okraszonych nowymi obostrzeniami) nasze głowy zaprzątają problemy, o których nigdy wcześniej nie myśleliśmy. A jak było w beztroskich czasach? Ślub w Boże Narodzenie, choć nie należy do popularnych, jest absolutnie wyjątkowym wydarzeniem. Nie mogliśmy się więc powstrzymać i postanowiliśmy napisać o kilku poradach specjalnie na tę okazję.

Nasze porady z pewnością przydadzą się w przyszłości, gdy wszystko już wróci do normy. W końcu HAPPYWED jest od doradzania, co jest modne, wyjątkowe i zrobi największe wrażenie na gościach. Gwiazdkowe wesele właśnie takie emocje budzi: zachwyt, ekscytację i mnóstwo rodzinnego wsparcia. Czy dla takich okoliczności nie jest warto zdecydować się na ślub w Boże Narodzenie? Oczywiście, że warto, ale trzeba się liczyć w paroma kwestiami, o których dalej w artykule wspominamy.

Białe święta, biały ślub

Zacznijmy od zalet, których nie sposób nie dostrzec już na pierwszy rzut oka. Trudno jest sobie wyobrazić bardziej romantyczną scenerię i piękniejsze tło dla panny młodej w sukni ślubnej niż puszysty śnieg przed kościołem lub urzędem. Tak samo tradycyjne kolory świąteczne, takie jak czerwień, zieleń i złoto, wspaniale komponują się z nieskazitelną bielą kreacji. Bajkowa sceneria towarzyszy młodej parze zarówno w czasie zaślubin, jak i w drodze na salę weselną, w trakcie przyjęcia oraz pleneru zdjęciowego. Ślub w Boże Narodzenie to ogromne pole do popisu dla każdej stylistki i dekoratorki przestrzeni. Możliwość zabłyśnięcia wśród świątecznego klimatu mają praktycznie wszyscy goście.

Garść praktycznych udogodnień

Gwiazdkowe wesele to tak charakterystyczna okazja, że nie da się zapomnieć o jej dacie. Dodatkowo przypada w ciągu kilku dni wolnych, więc żaden gość nie powinien mieć problemu z zarezerwowaniem sobie urlopu na tę okazję. Ten okres jest też na rękę wszystkim alergikom, którzy latem cierpią na katar spowodowany pyłkami i trawami. Jeśli goście zadbają o odporność, to w grudniu nie grozi im nic złego i uprzykrzającego zabawę.

ślub w boże narodzenie
Kadr z filmu Wigilijne wesele.

Atrakcje weselne na święta

Najpiękniejsze zimowe atrakcje weselne dokładnie opisaliśmy w innym naszym artykule, więc do niego wszystkich odsyłamy. Tam można znaleźć kilka ciekawych inspiracji, które idealnie sprawdzą się w trakcie gwiazdkowego wesela. Boże Narodzenie świetnie wpisze się w klimat wesela bez pleneru, z całą rodziną zebraną przy weselno-wigilijnym stole i jedynymi takimi prezentami.

Główna wada ślubu w Boże Narodzenie

Bezpieczeństwo od dłuższego czasu jest numerem jeden, jeśli chodzi o obostrzenia weselne, więc obowiązkowo do tego nawiązujemy. Jak wiemy, ostatnio wprowadzono kolejny raz ograniczenie limitu gości na weselu. Choć jest to problem aktualny, to jednak niejedyny. Nie owijając już w bawełnę, chodzi nam o deszcz ze śniegiem ograniczające widoczność oraz oblodzone drogi. Wszystko to może sprawić, że goście będą mieli problem z dojechaniem na miejsce bezpiecznie i w terminie. Pytanie jest jednak takie, ile śniegu zobaczymy w 2021 roku?

Kilka niedogodności gwiazdkowego wesela

Nie da się ukryć, że ślub w Boże Narodzenie to wyjątkowa uroczystość, która prawdopodobnie nie powtórzy się w życiu zaproszonego na wesele. W przeciwieństwie do świąt odbywających się niezmiennie co roku. Niestety mogą przytrafić się tacy goście, którzy na zaburzenie tradycji świątecznej zareagują negatywnie i nie przyjadą na ślub. To nie musi być też ich zła wola, ale zobowiązania, których podjęli się wcześniej i nie mogą z nich zrezygnować.

Wadą gwiazdkowego wesela może być też fakt, że w tym dniach sklepy są raczej zamknięte, więc w razie nagłej potrzeby, goście mogą nie kupić tego, co jest im niezbędne. Tutaj można też wspomnieć o zimowej, eleganckiej garderobie, którą nie każdy ma na takie uroczyste okazje. Zakup kreacji docelowej i dodatkowo wierzchniej to spory wydatek.

Ślub w Boże Narodzenie – tak, czy nie?

Zdecydowanie tak! Wymienione przez nas wady są tylko przesłankami ku temu, aby się zastanowić, czy gwiazdkowe wesele to dobry pomysł. Jeśli jednak zasięgnie się języka wśród swoich bliskich i wybada się nastroje, można szybko rozwiać wątpliwości i przejść do realizacji. Ślub w Boże Narodzenie potęguje wyjątkowość tej okoliczności i sprawia, że marzenie o weselu jak z bajki jest na wyciągnięcie ręki.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł zainspirował Was do rozważenia gwiazdkowego wesela i pomyślenia o Bożym Narodzeniu 2022, jak o dacie swojego ślubu!

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email