zimowe atrakcje weselne

Najpiękniejsze zimowe atrakcje weselne

W ubiegłym roku czytałam o grudniowym weselu w górach moich znajomych. Ślub odbył się w wigilijne popołudnie, a drugi dzień świąt był przeznaczony na poprawiny. Wszyscy goście mieszkali w ogromnej bacówce, blisko lasu, w sąsiedztwie owczarni. Zimowy klimat roztaczały ośnieżone szczyty gór, sanie zaprzężone w konie oraz design drewnianego domu weselnego. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na organizację ślubu w górach, a zimy w Polsce są niestety mało „nastrojowe”. W tym artykule poradzimy Wam, co można zrobić, aby zimowe atrakcje weselne zaczarowały ten wielki dzień i stworzyły niezapomnianą atmosferę.

Jesteśmy raczej przyzwyczajeni do wiosennych i letnich wesel. Wtedy mamy większą pewność, że dopisze nam pogoda, nie będzie utrudnień z dojazdem, hotel nie musi być specjalnie ogrzewany, uroczystość może odbyć się w plenerze. To jednak zimowe wesela są tajemnicze, oryginalne i dają ogromne pole do popisu. Pozwalają w prosty sposób wyróżnić się na tle wszystkich podobnych imprez w rodzinie. Trzeba tylko włączyć wyobraźnię i podejść do organizacji z głową, stawiając na odpowiednie zimowe atrakcje weselne.

Niepowtarzalne zimowe atrakcje weselne

Wyobraźmy sobie ślub w trakcie mroźnej zimy, gdy drogi zasypane są białym puchem, a na drzewach i dachach zalegają śnieżne zaspy. Właśnie takie okoliczności przyrody gwarantują naturalny, niewymuszony klimat, w którym możecie dowolnie rzeźbić.

Kulig zamiast limuzyny

Dla Waszych gości zimowe atrakcje weselne będą raczej czymś dotąd w ogóle lub rzadko spotykanym. O ile z oryginalnym autem, którym porusza się Para Młoda, mogli mieć styczność na każdym weselu, o tyle raczej nie widzieli w tej roli sań. Limuzyna, zabytkowy chevrolet lub nawet bryczka, to wciąż nie jest sunący po śniegu pojazd bez zadaszenia. Jeśli macie możliwość zorganizować sanie, to nie powinniście się nawet zastanawiać nad tym pomysłem.

Zabawy w śniegu

Lepienie bałwana i wojna na śnieżki kojarzą się raczej z zabawami dla dzieci. Kto jednak powiedział, że tylko najmłodsi goście weselni mogą w ten sposób spędzić, choć część wesela. My do takiej zabawy zachęcamy dosłownie wszystkich, a Parę Młodą w szczególności. Wyobrażacie sobie białe szaleństwo na zdjęciach z takiego wesela? Jak widać, zimowe atrakcje weselne nie muszą być wcale drogie i trudne w realizacji. Aby wywołać uśmiech i zapewnić wyjątkowe wspomnienia wystarczą tylko ciepłe rękawiczki, czapka, szalik i buty, które będzie można potem przebrać.

Zimowe menu

Kolorowe drinki z parasolkami są domeną wakacyjnych wesel. Co w takim razie można zaserwować gościom na zimowej imprezie? Oczywiście, że wszelkiego rodzaju grzańce i pieczone mięsa, a zwłaszcza ryby. Skojarzenie z kolacją wigilijną jest jak najbardziej właściwe. Jeśli wśród smaków, które zapewnicie, będzie grzane wino, piwo, pomarańcze, miód, goździki, cynamon oraz imbir, to pewnie wielu gości rozpłynie się w zachwycie. Nie od dziś wiadomo, że atrakcyjnie podane jedzenie lub alkohol to dla wielu gości bardzo ciekawy punkt programu. Tego typu zimowe atrakcje weselne z pewnością skradną serca spragnionych kulinarnych specjałów uczestników Waszej imprezy.

Śnieg na sali weselnej

Istnieje taka tajemnicza maszyna, która tworzy pianę. Odpowiednio rozdrobniona i wyrzucona w powietrze, opada na ziemię niczym płatki śniegu. Zamiast więc inwestować w taniec w chmurach lub sztuczne ognie, zapewnij dla swojego pierwszego tańca, śnieżną oprawę. Zimowe atrakcje weselne mają przecież też za zadanie zachwycać i zachwycać.

Choinka z prezentami

Wyjątkową, rodzinną atmosferę zapewnicie, jeśli na sali weselnej pojawi się świąteczna choinka. Zamiast wynosić prezenty otrzymane od gości do innego pomieszczenia, połóżcie je pod choinką. Niech cieszą oko, budzą zaciekawienie i symbolizują dobre życzenia, które składali Wam goście. Wśród zimowych atrakcji weselnych może być też Mikołaj, który wręczy młodszym gościom drobne upominki. Nawiążcie dekoracjami do Bożego Narodzenia, a podbijecie serca wszystkich.

Rzeźby z lodu

Ice Show to wyjątkowe widowisko, które najlepiej zorganizować zimą. Taki występ przewiduje zmienienie lodowego bloku w piękną rzeźbę, która może przedstawiać łabędzia, kwietny wianek lub postaci Pary Młodej. To więc nie tylko pokaz, ale też zapewnienie dodatkowych dekoracji, ponieważ lodowa rzeźba topi się powoli. Tego typu zimowe atrakcje weselne zapewniają profesjonalni artyści, którzy z chęcią uświetnią Wasz wielki dzień.

Gry i zabawy HAPPYWED

A gdy już wszystkim zmarzną nosy i na dobre rozgoszczą się na parkiecie i przy kominku, czas wypełnią wam zimowe atrakcje weselne dostępne na smartfony. Świetnie się sprawdzą w woli dodatku lub jako główna rozrywka. W przeciwieństwie do wakacyjnych wesel pozbawione placu zabaw dzieci mogą okazać się problemem nie do ujarzmienia. Na taką ewentualność polecamy Poszukiwanie Skarbów, czyli zabawę, która śmiało może odbywać się na sali weselnej i nie wymaga animacji przez osobę dorosłą. Docenicie HAPPYWED za łatwość organizacji, dostępność na telefony gości i ogromną elastyczność.

Zimowe atrakcje weselne w 2021 roku

Moim zdaniem zimowe wesela mają wyjątkowy urok. Sprawiają wrażenie cieplejszych, bardziej rodzinnych, a także świątecznych, nawet jeśli nie odbywają się w grudniu. Są również tańsze i łatwiejsze w organizacji, ponieważ więcej terminów jest wolnych. Sądzę również, że zimowe atrakcje weselne są przyjemniejsze i prostsze w organizacji. Przypomnę Wam ten artykuł za niecały rok, gdy będziemy się żegnać z letnim sezonem. Na razie zachęcam do planowania swoich ślubów na rok 2021. Mam nadzieję, że nieco Was zainspirowałam.

Po więcej informacji na temat nowoczesnych rozwiązań, które zagrają główną rolę w sezonie 2021, zapraszamy na nasz styczniowy webinar. Nie czekaj i zapisz się już dzisiaj!

atrakcje weselne

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email