Zmiana daty ślubu: Co mówią Wasze emocje?

Zmiana daty ślubu a emocje. – Przeciwności losu przed planowanym weselem, powinniśmy potraktować jak wielki dar – przekonuje Ewelina Piotrowska, coach kryzysowy i terapeutka par. – Być może przez perturbacje nasz Wielki Dzień nie będzie tak idealny, jak zaplanowaliśmy, ale za to małżeństwo – bardziej udane.

Zmiana daty ślubu: wywiad z terapeutą par

Ewelina Piotrowska jest coachem kryzysowym i terapeutką par z wieloletnim doświadczeniem w ratowaniu związków na różnych etapach. Zobaczcie, jak proponuje podejść do zmiany daty ślubu i oczym świadczą emocje, które nas wtedy spotykają.

Marta Paepke: Odwołanie wesela dla przyszłej panny młodej to prawdziwy koszmar. Jak sobie z nim poradzić?

Ewelina Piotrowska: Najważniejsze, to odnalezienie w sobie spokoju. W pierwszym momencie panna młoda może być w ogromnym szoku i zacząć działać nerwowo. To błąd, bo pierwsze dni po takim wydarzeniu powinniśmy przeznaczyć na poradzenie sobie ze stratą, powrót do równowagi i zastanowienie. Szybkie decyzje często są bardzo przypadkowe i niekoniecznie trafione. Dlatego też najważniejsza rada – zachowaj spokój.

Nowy termin wesela: Jak reagować po pierwszym szoku?

W zależności od sytuacji należy poszukać wsparcia. Jeśli przełożenie uroczystości wiąże się z wypadkiem, czy chorobą wśród naszych najbliższych, najlepiej decyzję jest podjąć wraz z partnerem. Jeśli np. sytuacja dotyczy rodziców – warto przyjąć punkt widzenia osoby, która najbardziej dotknięta jest kryzysem, czyli tego z narzeczonych, którego bezpośrednio to dotyczy.

A jeśli nam osobiście jest z tym faktem ciężko?

Postarajmy się postawić w sytuacji drugiej strony. Odpowiedzmy sobie na pytanie, czy w momencie ogromnego stresu chcielibyśmy, aby nasz partner nas wspierał, czy wpędzał nas w poczucie winy? Paradoksalnie, takie sytuacje są moim zdaniem, oczywiście w perspektywie, dobre dla pary. Przeciwności losu przed planowanym weselem, niekoniecznie oczywiście tak daleko idące, jak odwołanie całej imprezy z powodu pandemii powinniśmy potraktować jak wielki dar. Być może przez perturbacje nasz Wielki Dzień nie będzie tak idealny, jak zaplanowaliśmy, ale za to małżeństwo – bardziej udane.

Dlaczego?

Taki sprawdzian pokazuje siłę naszego związku. Pamiętajmy, że życie nie jest pasmem sukcesów, tylko raczej sinusoidą i opanowanie takiej sytuacji, jak np. przełożenie wesela, albo jego chwilowe odwołanie z zamiarem ustalenia nowego terminu za rok, czy kolejne dwa lata, pokazuje naszą siłę i dojrzałość. Dzień ślubu i wesela to zarazem stresujący i piękny dzień, jednak nie jest to przeważnie najważniejsze wyzwanie, które czeka nas w życiu. Wiem co mówię, wychodziłam za mąż dwukrotnie!

Co powiedziałaby Pani tysiącom par, które przekładają lub odwołują śluby z powodu pandemii koronawirusa?

Po sieci krąży mem, że jest to druga szansa na przemyślenie swojej decyzji i jest w tym trochę prawdy. Taka trudna, bardzo stresowa sytuacja przed ślubem, pokaże Wam, jak będzie wyglądało w przyszłości Wasze małżeństwo. Poza tym, dzięki takim perturbacjom będziecie bardziej skupieni na samym fakcie zamążpójścia, niż zorganizowaniu idealnej imprezy. Na prawdę, takie przewartościowanie, to wielka nagroda od życia.

Panny młode mogą być jednak sfrustrowane, ponieważ setki godzin ich pracy poszły na marne. Dopracowana impreza nagle zaczyna mieć luki, bo np. niektórych atrakcji nie będzie można zrealizować w innym terminie. Jak poradzić sobie z tym uczuciem?

To jest kwestia naszych przekonań i frustracje będzie dość trudno opanować, jednak warto dostrzegać pozytywy. W tym momencie warto działać, najlepiej samodzielnie. Przecież zamiast rozrywki, którą zaplanowaliśmy, możemy mieć taką, która znacznie lepiej się sprawdzi. Grunt to pozytywne nastawienie, ponieważ jeśli będziemy entuzjastyczni, sama podświadomość poprowadzi nas do najlepszego rozwiązania.

Wyobraźmy sobie taką sytuację – jesteśmy w tej chwili załamani z powodu przeciwności losu przed naszym weselem i szukamy rozwiązania, jak sobie z nim poradzić. Trafiamy na ten wywiad, a w rezultacie także na HAPPYWED.

…i planujemy rozrywkę weselną, która sprawdzi się w każdym momencie, nawet jeśli termin wesela będzie przekładany trzykrotnie…

Dokładnie! A na dodatek, jeśli z naszym partnerem przełożymy wesele trzy razy i nasz związek będzie coraz silniejszy, mamy dużą dozę prawdopodobieństwa, że małżeństwo będzie niezwykle szczęśliwe!

Zmiana daty ślubu: pomyśl o nowych atrakcjach

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O HAPPYWEDBOX

Chcesz obiektywnej opinii?

Sprawdź co o nas piszą na wedding.pl

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email