Wesele: O co można poprosić gości zamiast kwiatów?

Nie chcesz po weselu mieszkać w kwiaciarni? Zobacz, o co poprosić gości

Wesele: co zamiast kwiatów? Prośba par młodych o to, aby nie przynosić na ślubną ceremonię kwiatów, na dobre zadomowiła się w weselnych trendach. Jest to trend bardzo pożyteczny, ponieważ dzięki niemu nie marnujemy nadmiernej liczby roślin, zamieniając zwyczajowy drobny weselny prezent w coś pożytecznego. O co warto poprosić swoich gości?

Zanim wyślecie zaproszenia na wesele: co zamiast kwiatów?

Tradycja przynoszenia kwiatów przez wszystkich gości weselnych do kościoła, czy Urzędu Stanu Cywilnego, odeszła do lamusa prawdopodobnie na dobre. Dziś, świadome młode pary nie chcą, aby ich goście inwestowali duże sumy pieniędzy w kwiaty i proszą o drobne podarunki. Jakie? Zobacz nasze propozycje.

Wesele: co zamiast kwiatów? Zobaczcie inspiracje

Ostateczna decyzja należy oczywiście do pary młodej, jednak warto czasami spojrzeć na pomysły, które się sprawdziły:

Kupon lub zdrapka na loterię

Większość młodych par (i nie tylko one) chciałaby trafić przysłowiową „szóstkę w Totka”. Dlatego też jednym z sympatycznych zamienników jest kupon lub zdrapka na loterię. Liczba gości weselnych zwielokrotnia tę szansę i daje młodej parze niezłą zabawę podczas sprawdzania, czy wygrali. Na forach internetowych nie brak jednak głosów, że jedynym zyskującym na takim rozwiązaniu jest przyjmujący zakłady. Jeśli lubicie dreszczyk emocji i chcecie spróbować szczęścia podczas Waszego Wielkiego Dnia, być może jest to dla Was świetna propozycja.

Butelka wina/alkoholu

Dobrze zaopatrzony barek to ozdoba domu, dlatego pary młode często proszą o kupienie zamiast kwiatów butelki alkoholu. Dzięki temu podczas jednego dnia mogą zgromadzić fantastyczną kolekcję trunków dla swoich gości. Jest to świetna propozycja dla tych, którzy np. z ekspozycji win na półce uczynili część wystroju swojego domu, czy mieszkania.

Akcje spółki

A gdyby tak z okazji ślubu zostać akcjonariuszem dobrze zapowiadającego się start-upu? To jeden z najgorętszych trendów zamienników kwiatów! Marzenia o wielkiej fortunie mogą się spełnić tylko, jeśli zaryzykujemy, dlatego możemy poprosić gości o kupienie dowolnej akcji. Ceny zaczynają się już od kilku złotych i są to przeważnie inwestycje opatrzone dużym ryzykiem, jednak dobrze wiecie, że kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana!

Bony jubilerskie

Jeśli myślimy intensywnie o pewnych inwestycjach na przyszłość, pomysłem który zastąpi kwiaty, mogą być bony jubilerskie, które po złożeniu w większą kwotę zainwestujecie w złoto lub kamienie szlachetne. Możecie wykorzystać je także do zakupienia wysokiej jakości biżuterii, która mogłaby być kolejnym, po obrączce, symbolem Waszej miłości. Brylantowe kolczyki, sygnet, a może elegancki zegarek? Na pewno wizyta w salonie spowoduje jubilera, że jeszcze raz miło wspomnicie swoje wesele.

Pomoc dla instytucji charytatywnej lub wspieranej inicjatywy

Dzielenie się tym, co mamy, to bardzo ważna część życia. W końcu nie bez powodu mówi się, że szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy ją się dzieli. Dlatego też, jeśli wspieracie całym sercem jakąś instytucję, inicjatywę, czy też osobę walczącą z chorobą i potrzebującą leczenia, możecie swoim weselem przyczynić się do ratowania życia.

Zabawki dla dzieci z pogotowia opiekuńczego

Bez względu na to, czy wybierzecie pomoc dzieciom i samotnym mamom, czy bezbronnym ofiarom domowej przemocy, zrobicie coś dobrego. Mogą to być zabawki, gry planszowe, czy inne wymarzone przedmioty dla dzieci. Warto wcześniej zorientować się, co jest najpotrzebniejsze.

Karma dla schroniskowych zwierząt

Szczególną formą pomocy opisanej powyżej może być materialna pomoc dla schroniska dla zwierząt. Warto skonsultować się z dyrektorem takiej placówki, jakie najpilniejsze potrzeby możecie zaspokoić. Standardowym darem jest karma dla psów, jednak niejednokrotnie to nie jedzenie jest najbardziej palącym problemem, a np. środki medyczne. Dlatego przy planowaniu pomocy w postaci darów, zawsze warto dopytać koordynatora, co najbardziej wesprze ich działania na rzecz bezbronnych zwierząt.

Przedmioty codziennego użytku

Pamiętajcie jednak, że to Wasze wesele i pomoc charytatywna nie jest przymusem, a możliwością. Być może akurat sami urządzacie swoje pierwsze mieszkanie i brakuje w nim wielu rzeczy? Można pójść wzorem tradycji amerykańskich i skomponować listę prezentów, które goście będą rezerwowali. Rozpakowywanie ich to na pewno nieziemska frajda.

Sadzonki roślin

Macie duży ogród? Możecie więc poprosić gości o kwiaty, jednak nie cięte, a w formie sadzonek! Jest to propozycja, którą najlepiej realizować w przypadku wesel odbywających się na początku wiosny lub na początku jesieni, kiedy przypada czas głównych prac ogrodowych. Jeśli chcemy urządzić ogród zgodnie z naszymi oczekiwaniami, możemy poprosić o konkretne rośliny. Uroczym pomysłem jest poproszenie np. Cioci Marii o kupienie Magnolii i nazwanie drzewka imieniem darczyńcy.

Pamiętajcie, że nie ma konieczności wybrania tylko jednego rodzaju prezentu. Możemy zaproponować gościom, aby wybrali np. spośród wina, kuponu, czy roślinki, tak abyśmy mogli cieszyć się różnorodnymi prezentami.

W zamian za nie zaoferujcie Waszym gościom najlepszą zabawę weselną, w jakiej kiedykolwiek uczestniczyli. Jaką? Sądzimy, że w katalogu atrakcji i zabaw weselnych HAPPYWED, każda para młoda znajdzie coś dla siebie.

Znaleźliście inną odpowiedź na pytanie: wesele – co zamiast kwiatów? Podzielcie się odpowiedzią w komentarzu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O HAPYYWEDBOX

Chcesz obiektywnych informacji? Zobacz recenzje:

na Facebooku

na portalu Wedding.pl

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email