Wesele zero waste to gorący trend sezonu

Wesele Zero Waste: 5R to styl życia, także w dniu ślubu

Zero Waste lub Less Waste to coraz popularniejsze idee przyświecające naszemu życiu. Staramy się marnować tak mało, jak tylko to możliwe i nie produkować nadmiernej ilości śmieci. Jak wyrazić styl życia w tym nurcie podczas swojego wesela? Zobacz nasze inspirujące propozycje na wesele zero waste.

Zorganizuj wesele w duchu Zero Waste. Powiedzcie „Tak!” bez niszczenia środowiska

Nie lubisz marnować, jednak nie masz pomysłu na to, jak wykorzystać to, co zwykle robisz dla środowiska w dniu ślubu? Być może nasze propozycje okażą się inspirujące:

Poproś gości o przyjście w ubraniach, które mają już w szafie

Na zaproszeniach możesz poprosić swoich gości, aby nie kupowali specjalnie kreacji „na jedną noc” z okazji Twojego zamążpójścia. W 99,9 proc. przypadków nowe ubrania są wyrazem mody, tradycji, czy też potrzeby uhonorowania wyjątkowej sytuacji nowym strojem. Sugestia, aby przyjść w czymś „z szafy” może być przyjazną środowisku i propagującą zero waste propozycją, która zostanie zapamiętana przez gości.

Kup używaną suknię ślubną, albo uszyj ją w ramach upcyclingu

Jako panna młoda powinnaś także świecić przykładem i przyjść w sukni, która nie będzie nowa. Jeśli masz dostęp do sukni ślubnej swojej mamy lub babci – pomyśl o jej założeniu, nawet jeśli gruntownie ją przerobisz. Jeśli jednak nie masz wyjątkowej sukni ślubnej, w której do ołtarza szła bliska Ci osoba, możesz postawić na sukienkę używaną, którą przerobisz, aby była jedyna w swoim rodzaju. Będzie to nie tylko gest chroniący środowisko, ale i duża oszczędność dla ślubnego budżetu.

Zrezygnuj z napojów w plastikowych butelkach i kartonach

Zimne napoje na weselu serwujcie tylko w szklanych, zwrotnych butelkach lub dzbankach. Jeśli chcecie przekazać ideę zero waste swoim gościom, możecie ich poinformować o tym, jaka ilość plastiku nie została wyprodukowana dzięki temu, że piją ze szkła! Pamiętajcie, aby dokładnie ustalić to z restauracją lub domem weselnym, które mogą zaserwować w dzbankach napoje wprost z butelki PET. A przecież nie o to chodzi!

Zaproś ekologicznie

Zaproszenia na wesele możecie zrobić z materiałów z recyklingu. Może być to dla Was przy okazji doskonała zabawa. Pamiętajcie także, że młodsze pokolenie zupełnie nie będzie zdziwione faktem, iż zaproszenie otrzyma online. Tradycja wręczania papierowych zaproszeń jest w Polsce dość mocno zakorzeniona, jednak jeśli faktycznie zależy Wam na propagowaniu ochrony środowiska w dzień swojego ślubu, zróbcie to inaczej!

Wybierz zabawy dla gości, które nie wymagają dużej ilości gadżetów

Zabawy weselne dla gości mogą przybierać różnoraką formę. Warto zwrócić uwagę na to, czy nie generują one niepotrzebnych rekwizytów! Warto jest użyć tego, co i tak na weselu znaleźć się musi, czyli np. tradycyjne gonienie wokół krzeseł i przynoszenie np. widelca. Nuda? W takim układzie nie pozostaje nic innego jak wykorzystanie HAPPYWED, czyli usługi, która zaangażuje gości w przeróżne zabawy weselne za pośrednictwem ich własnych telefonów komórkowych. Nowocześnie, ekologicznie i przede wszystkim z dużą dozą naprawdę dobrej animacji!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O HAPPYWED BOX

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email