Weselna sesja plenerowa. W dniu ślubu czy po?

Sesja plenerowa w dniu ślubu, czy po nim? Poznaj argumenty za i przeciw

Trend na bardzo rozbudowane sesje ślubne z kosztownymi aranżacjami w Polsce rozwija się od ponad 5 lat. W tej chwili widać, że zaczyna się rysować alternatywa, w postaci skromniejszych sesji ślubnych wykonywanych w dniu ślubu. O czym należy pamiętać, wybierając jedną z opcji? Zapoznaj się z argumentami.

Sesja po ślubie

Sesje zdjęciowe inspirowane fotografią na poziomie wysokiej jakości magazynów o modzie, na dobre wpisały się w ślubne trendy drugiej dekady XXI wieku. Najczęściej taka sesja spójna jest z motywem przewodnim wesela.

Fotografowaliśmy się w stodołach, na polach, w pięknych parkach i przypałacowych kompleksach. Tworzyliśmy reportażowe koncepcje, których nie powstydziłyby się gwiazdy z czerwonego dywanu.

Trend ten rozwijał się bardzo dynamicznie, nie tylko ze względu na ciekawe miejsca. Równie ważna była umiejętność ukazywania emocji między młodą parą. Najodważniejsi w ślubnych strojach wchodzili do jezior, czy rzek, poświęcając dla pięknej pamiątki swoje wyjątkowe stroje.

Ze względu na możliwość pobrudzenia, czy zniszczenia sukni ślubnej i garnituru, sesje tego typu odbywają się już po ceremonii zaślubin. Wiąże się to dla pary młodej z dodatkowymi kosztami, ponieważ nie można skorzystać z wykonywanego wcześniej makijażu i fryzury próbnej. Ma to jednak swoje zalety, ponieważ typowy makijaż ślubny jest nieco inny niż typowy makijaż do fotografii. Warto zaznaczyć swojej makijażystce, aby wykonała makijaż wizualnie podobny do tego z dnia ślubu, uwzględniając jednak potrzeby sesji.

Wybierając tego typu rozwiązanie, decydujemy się na znacznie wyższe koszty. Jeśli finanse nie grają roli, możemy zaprosić naszego fotografa nawet na część naszej podróży poślubnej i w pięknych okolicznościach wykonać zdjęcia.

Zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość poświęcenia na sesję dużej ilości czasu. Powtarzanie kadrów „do skutku” i brak obaw o to, że suknia, garnitur, czy buty mogą nie być już w idealnym stanie w dniu wesela to komfort podczas zdjęć. Z drugiej strony, nierzadko po weselu ślubne stroje mają uszkodzenia, które będzie trzeba uwzględnić podczas sesji zdjęciowej.

Ponadto, trudne odtworzenie dokładnej atmosfery dnia ślubu, choćby ze względu na to, że bukiet panny młodej najprawdopodobniej nie będzie już tak świeży, jak podczas uroczystości, a być może nawet po oczepinach nieco połamany.

Sesja ślubna w dniu ślubu

Sesje zdjęciowe wykonywane w studio w trakcie wesela to sentymentalne wspomnienie lat 90-tych. Któż z nas nie widział fotografii przy białym stoliczku, na tle krajobrazów nadrukowanych na płachcie… Na szczęście, dzisiejsze sesje w dniu ślubu odznaczają się inną jakością i są zupełnie różne od tego, co znamy z albumów rodzinnych sprzed 20 lat.

Tego typu zdjęcia wykonuje się raczej przed ceremonią niż w jej trakcie. Goście weselni bowiem odzwyczaili się od tego, że para młoda w czasie uroczystości „znika” na 2-3 godziny. Sami Państwo Młodzi także nie wyobrażają sobie często tego, aby przegapić tak dużą część organizowanej imprezy. Zabawy weselne dla gości już dawno przestały odbywać się wyłącznie podczas oczepin. Ze względu na dzieci, czy osoby starsze, atrakcje zaplanowane są podczas różnych punktów imprezy. Dzięki temu integracja rodzin i animacja gości trwa od początku do końca wesela.

Sesja ślubna w dniu ślubu ma swoje wady i zalety. Na pewno, ze względu na ryzyko pobrudzenia sukni, czy garnituru, nie będziemy z naszym fotografem biegać po łąkach i polach. Ponadto, w przypadku brzydkiej pogody, konieczne będzie przeniesienie się do wnętrz, a nie tworzenie artystycznych fotografii pary młodej w strugach deszczu.

Niemniej jednak sesja w dniu ślubu ma swoje plusy. Po pierwsze – będziemy wyglądać dokładnie tak, jak podczas składania przysięgi małżeńskiej. Po drugie – sporo zaoszczędzimy. Trzeci aspekt często nie jest brany pod uwagę. Co to takiego? Skupienie się na pozowaniu do zdjęć na kilka godzin przed właściwą ceremonią powoduje, że para młoda zrzuca z siebie większość przedślubnego stresu. Jeśli dobrze rozumiemy się ze swoim fotografem, takie zajęcie tuż przed ceremonią rozładuje atmosferę. Jest to także dobry moment, aby para młoda odseparowała się na chwilę od rodziny. Najbliżsi generują dużo stresowych sytuacji, z uwagi na to, że zależy im na idealnym poprowadzeniu ceremonii podobnie jak parze młodej.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O HAPYYWEDBOX

Chcesz obiektywnych informacji? Zobacz recenzje:

na Facebooku

na portalu Wedding.pl

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email