Motywy weselne. Jak wybrać ten jedyny?

Motywy weselne. Ślub i wesele to w dzisiejszych czasach małe dzieło sztuki. Zanim zaczniemy przygotowania, warto wybrać jego motyw przewodni. Pozwala on przenieść się nam i naszym gościom weselnym do innego świata i uczynić wesele jedynym w swoim rodzaju.

Motywy przewodnie wesela. Dlaczego warto wybrać swój własny?

Kiedy przeglądamy ślubne inspiracje, najatrakcyjniejsze wydają nam się te wesela, które zaplanowano w przemyślany sposób. Nic tak nie ułatwia spójnego zaplanowania uroczystości weselnej, jak wybranie odpowiedniego motywu przewodniego. Motywy weselne to w tej chwili must have, od którego zaczynamy planowanie Wielkiego Dnia.

Motywy weselne – który to ten jedyny?

Jak zdecydować się na ten odpowiedni? Przede wszystkim musi być zgodny z naszym gustem i tym, co lubimy. Warto jednak jest przy okazji odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  1. Jaką porę roku wybraliśmy na wesele? Motyw tropików w środku zimy może się nie sprawdzić, podobnie jak jesienne barwy w środku lata.
  2. Czy musimy dostosować się do już podjętych decyzji? Często pierwszym wyborem pary młodej jest sala weselna. Jeśli tak jest, warto wziąć pod uwagę jej warunki, tak aby podkreślić jej atuty wybranym przez nas motywem.
  3. Czy w naszym życiu istnieje już jakiś leitmotiv, który warto przełożyć na Wielki Dzień? Jeśli połączyła Was pasja do motoryzacji, biegania lub astrofizyki, warto wykorzystać ten fakt przy wyborze motywu przewodniego wesela!

Warto wziąć pod uwagę także obowiązujące trendy, tak aby wykorzystać je jako inspirację do stworzenia Waszej wyjątkowej wizji wesela. Dzięki takiemu rozwiązaniu, do wyboru będziemy mieli mnóstwo już stworzonych przez specjalistów produktów i usług.

Motywy weselne: Klasyka, czy coś modnego?

Aktualne trendy są zawsze problematyczne, ze względu na to, że za kilka lat mogę się one całkowicie zmienić. Dlatego też najważniejsze będzie mądre wykorzystanie ich zgodnie z naszą estetyką i gustem, aby ślubne zdjęcia i pamiątki były dla nas zawsze piękne i warte pokazywania.

Na szczęście, dzisiejsze wzornictwo czerpie z motywów, które od wieków powracają jako uniwersalne i warte uwagi. Dlatego też wybór jednego z poniższych, zgodnie z naszymi zainteresowaniami, daje nam bardzo duże prawdopodobieństwo zorganizowania doskonałego, spójnego wesela. Będzie ono nie tylko świetną zabawą, ale i prawdziwym show, które zapamiętamy wraz z gośćmi na długie lata.

Jakie trendy weselne są teraz największym źródłem inspiracji?

Zobacz, jakie motywy weselne królują w sezonie 2020/2021 na weselnych salach zarówno w Polsce, jak i na świecie:

Kosmos

Wesele w niebie pełnym gwiazd przebojem wchodzi do katalogu najgorętszych trendów weselnych. Jest to bardzo uniwersalny motyw, który sprawdzi się bez względu na porę roku. Letnie, czyste, gwiaździste niebo, czy zimowe obserwowanie gwiazd, mają w sobie coś magicznego, co może stanowić doskonały motyw dla święta Waszej miłości.

Romantyzm

Subtelna paleta kolorów, obejmująca przede wszystkim zgaszone odcienie różu i zieleni, to inspiracja weselna, która prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody. Sam fakt, że romantyczne uniesienia i miłość są po prostu wpisane w wesele, jest dostatecznie mocnym argumentem do wyboru tego motywu weselnego.

Folklor

Duma z naszych polskich korzeni wkroczyła na salony już kilka sezonów temu i nic nie wskazuje na to, aby coś miało ją zatrzymać. Polskie motywy folklorystyczne są przepięknie kolorowe, co pozwoli na ożywienie tematyki całego wesela. W wybór tej inspiracji wpisana jest także po trosze misja edukacyjna, zwłaszcza jeśli na naszym weselu będzie wielu gości z innych krajów.

Wariacją na temat tego motywu może być połączenie elementów różnych kultur, jeśli para młoda nie jest jednej narodowości. Takie wesele to przepiękna podróż po tradycjach.

Greenery

Minimalistyczna kolorystycznie propozycja dla miłośników natury. W tym motywie głównie stawiamy na piękno naturalnych, prostych rzeczy, dlatego sprawdzi się także u minimalistów. Białe kwiaty i zielone liście nie są tu w żaden sposób przełamane kolorem, dlatego przy wyborze tej inspiracji zwrócić uwagę należy na najwyższej jakości elementy wesela, które w tym wypadku będą wybijały się na pierwszy plan.

Boho

Kłosy zboża, jako motyw przewodni wesela to idealna inspiracja na sierpniowy ślub w stylu boho. Wesele w tym stylu kojarzy się przede wszystkim z dobrą, nieskrępowaną zabawą, ale i ze zwrotem ku naturze. Boho to styl eklektyczny, w którym do naturalnych inspiracji be trudu dobierzemy inne elementy kojarzące się z hipisowskim luzem i cyganerią. Wyjątkowość tego stylu polega na skomponowaniu ze sobą elementów w taki sposób, aby razem tworzyły nieoczywistą i zachwycającą ilością przemyślanych szczegółów atmosferę.

Tropiki

Wasze życie to niekończąca się podróż? Uwielbiacie egzotyczne klimaty i intensywne barwy? Można wykorzystać je podczas wesela. Ten motyw ma nawet swoją nazwę – tropulence! Wesele inspirowane ogrodem botanicznym to propozycja raczej na letnie miesiące, z uwagi na to, że motyw ten dobrze sprawdza się na imprezach plenerowych. Jego głównymi wyznacznikami są intensywne barwy kwiatów i błyszcząca zieleń obfitych, tropikalnych liści.

Vintage

Wesele w stylu vintage czerpie wszystko, co najlepsze z minionych epok. W tym wypadku możemy puścić wodzę fantazji i wybrać wszystko to, co w starym stylu nam się podoba, aby połączyć elementy w niepowtarzalną całość. Stworzenie wesela w stylu vintage wymaga dość dużego wyczucia estetycznego, ponieważ często łączy w sobie elementy z różnych epok.

Bez względu na to, jaki motyw przewodni dla wesela wybierzemy, elementem którego nie może zabraknąć, będą zabawy dla gości. W każdym przypadku powinny być dobrane do motywu, na który się zdecydujemy. Dzięki temu nie zburzymy harmonii, którą pieczołowicie będziemy budować za pomocą każdego szczegółu planowanej uroczystości.

Z pomocą przychodzi niezawodny HAPPYWED, który dostosujecie do Waszego motywu przewodniego imprezy. Możecie wybierać z już istniejących motywów lub zlecić zaprojektowanie zupełnie innego, dokładnie takiego jak Wasz Wielki Dzień. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O HAPYYWEDBOXhttp://globedat.vot.pl/o-produkcie/

Chcesz obiektywnych informacji? Zobacz recenzje:

na Facebooku

na portalu Wedding.pl

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email