Dzieci na weselu. Tak czy nie? Poznaj argumenty

Czy warto rezygnować z zapraszania najmłodszych gości na wesele? Naszym zdaniem nie warto, bo impreza z dziećmi to szereg korzyści zarówno dla weselników, jak i dla pary młodej. Aby jednak faktycznie czerpać z obecności dzieci i młodzieży na weselu trzeba właściwie zorganizować im czas podczas imprezy.

Dzieci na weselu — tak, czy nie?

Decyzja o tym, czy na liście gości weselnych będą także dzieci i młodzież należy wyłącznie do pary młodej. Warto przy jej podejmowaniu pamiętać o pewnych okolicznościach.

 1. Zmniejszacie swój stres
  Nikt nie rozładowuje napiętej atmosfery tak, jak dzieci. Podczas wesela możecie stresować się tym, czy Wasz Wielki Dzień okaże się spełnieniem marzeń i oczekiwań. Uśmiech małej siostrzenicy wpatrzonej w pannę młodą lub zachwycony ślubnym autem bratanek, z pewnością wpłyną kojąco na nerwy nowożeńców.
 2. Macie darmowych animatorów dla dorosłych
  Naturalnym stanem dla dzieci jest zabawa, a przecież to o nią chodzi na weselu. Najmłodsi to najlepsi animatorzy dla… dorosłych. Z nimi wesele najpewniej będzie… po prostu wesołe. Często „gwiazdami” filmów i zdjęć z wesela są właśnie najmłodsi, ponieważ są absolutnie szczerzy i naturalni w każdym calu.
 3. Dajecie szansę na nowe przyjaźnie
  Zwiększacie szansę na prawdziwe połączenie Waszych rodzin, ponieważ nikt tak szybko nie nawiązuje przyjaźni, jak dzieci i nastolatki. 
 4. Edukujecie
  Pozwalacie dzieciom i młodzieży uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, które najpewniej zapamiętają na długie lata. Zaproszenie dzieci i młodzieży na wesele to szansa na wspólne przeżywanie radosnego dnia. Przygotowując się do tej okazji, dziecko uczy się m.in. o odświętnym ubiorze lub rodzinnych tradycjach.
 5. Dajecie Waszym gościom komfort
  Możliwość dowolnego wyboru, czy przyjść z dzieckiem, czy bez niego, to ogromne ułatwienie dla gości. W szczególności docenią co ci, którzy po prostu bez dziecka nie mogliby uczestniczyć w Waszym Wielkim Dniu. Taki ukłon w ich stronę na pewno spowoduje, że poczują się mile widziani, jako rodzina.

Wymienione korzyści są jednak uwarunkowane tym, że nie poprzestaniecie na wypisaniu zaproszeń dla większej ilości osób. Dzieci to ogromna radość, ale i obowiązek, dlatego to na parze młodej spoczywa po części zadanie, w postaci zapewnienia rozrywki dla najmłodszych.

Jak zaplanować atrakcje na wesele dla dzieci?

Planując zabawy weselne dla gości, trzeba uwzględnić także dzieci. Należy wziąć pod uwagę dwa rodzaje rozrywek:

 • zabawy i gry angażujące całe rodziny bez względu na wiek, tak aby integrowała się cała rodzina,
 • rozrywki wyłącznie dla dzieci, które spowodują, że ich opiekunowie będą mogli także cieszyć się obecnością na weselu, bez wyrzutów sumienia, że ich dzieci w tym czasie się nudzą.

O ile pierwsza grupa zabaw będzie przeznaczona dla osób w każdym wieku, to w przypadku zabaw dla samych dzieci należy przeanalizować wiek zaproszonych gości. Inne będą atrakcje dla kilkulatków, a inne dla dorastającej młodzieży.

Jeśli najmłodszych, w wieku do 7 lat, będzie przynajmniej kilkoro, dobrym rozwiązaniem okaże się profesjonalny animator. Małe dzieci potrzebują bardzo dużej uwagi, dlatego odpowiednia osoba, która nie tylko przypilnuje dzieci, ale i wciągnie je w angażującą zabawę, będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli nie chcemy zatrudnić animatora, który na wesele przybędzie z własnym wachlarzem atrakcji, sami możemy zorganizować rozrywki dla dzieci. Może być to kącik plastyczny lub osobny stół z odpowiednio kolorowym menu, przy którym będą siedziały dzieci.. Dobrym rozwiązaniem jest zakup baniek mydlanych, które dodatkowo świetnie zaprezentują się na ślubnych zdjęciach.

Pomysłem może być także wypożyczenie strojów postaci z bajek. Dzieci uwielbiają się przebierać, dlatego też taka atrakcja weselna może na długo zapaść im w pamięć.

Czym powinna charakteryzować się idealna zabawa weselna dla dzieci?

Najmłodsi z reguły dość szybko się nudzą. Warto więc pamiętać o tym, aby planowany przez nas program atrakcji na wesele dla dzieci był na tyle różnorodny, aby nie znudził się dzieciom po kilkunastu minutach. Należy pamiętać także o tym, że są zabawy, które nie zainteresują starszych dzieci tak, jak maluchy. Nastolatki bywają kapryśne i wydają się być zrośnięte ze swoim telefonem komórkowym.

W tym wypadku warto wykazać się kreatywnością oraz sprytem i na swoim weselu uruchomić HAPPYWED! Nasze rozwiązanie wykorzystuje telefon komórkowy tak, aby w niesamowicie skuteczny sposób zaangażował gości weselnych do wspólnej zabawy.

W przypadku animacji czasu dzieci i młodzieży, doskonałym wyborem z naszego katalogu zabaw i atrakcji weselnych będzie „Poszukiwanie Skarbów”! To rozrywka, która zaangażuje dzieci i młodzież na całkiem długą chwilę.

Jak zorganizować „Poszukiwanie Skarbów” z HAPPYWED?

Jest to jedna z opcji, którą możesz wybrać decydując się na przełączenie telefonów Twoich gości w „tryb weselny”. Poszukiwanie skarbów odbywa się poprzez odnajdywanie poukrywanych w sali kodów QR, które możesz samodzielnie wydrukować.

Co dzieje się po ich zeskanowaniu? Uczestnicy otrzymują do rozwiązania szereg zagadek. Ich rozwiązanie wyłania w końcu zwycięzcę, który otrzyma nagrodę od młodej pary. Zadania wymagają spostrzegawczości, sprytu, a niekiedy współpracy między uczestnikami, tak aby zaangażowanie gości było jak największe.

Nasze doświadczenie pokazuje, że jest to rozrywka, którą jako pierwszą interesuje się młodzież, jednak podczas rozgrywki równie chętnie dołączają do niej i starsi i młodsi. Dobra zabawa murowana!

Zabawy dla dzieci i dorosłych

Z HAPPYWED zorganizujesz więcej rozrywek dla dzieci i dorosłych. Doskonałą zabawą, która zaangażuje wszystkich gości weselnych, będzie np. ułożony przez Was interaktywny Quiz lub Wyzwanie Selfie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O HAPPYWED

Elementami, które zaangażują dzieci i dorosłych będą także popularne atrakcje, takie jak fotobudka, czekoladowa fontanna, czy pokaz iluzjonisty.

WIĘCEJ O ZABAWACH DOWIESZ SIĘ Z NASZEGO E-BOOKA

Chcesz obiektywnych informacji? Zobacz recenzje:

na Facebooku

na portalu Wedding.pl

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email